4 вересня у Львові відкриють «Простір Синагог»

19:03 2 Вересня 2016

4 вересня у Львові відкриють «Простір Синагог»

У неділю, 4 вересня, відбудеться відкриття меморіального громадського проекту «Простір Синагог», що втілюється у львівському середмісті.

Про це сьогодні на прес-конференції повідомив заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко, передає кореспондент Leopolis.news.

Громадськості представлять результати першого етапу проекту – законсервовані залишки синагоги «Золота Роза», помаркований фундамент єврейського Будинку навчання (Бейт Гамідрашу) та меморіальну інсталяцію «Увіковічнення».

Це перший в Україні випадок, коли вшанування місць єврейської історії ініціювали не громадські організації чи фонди, а міська адміністрація у співпраці з партнерами.

синагога 46436

Відкриття «Простору Синагог» складатиметься з трьох блоків. З 10:00 до 14:00 усіх охочих запрошують взяти участь у воркшопі «Мапа присутності: місця, ініціативи та досвіди єврейської спадщини в Україні». На ньому обговорюватимуть досвід вшанування місць єврейської історії. Воркшоп відбудеться у конференц-залі Центру міської історії (вул. Академіка Богомольця 6).

синагога 5656

О 15:00 розпочнеться урочисте відкриття за участі місцевих очільників, представників уряду, дипломатичних установ, партнерських організацій та дослідницьких середовищ. Особливо важливою буде участь мешканців Львова, які пережили Голокост і їх нащадків. Одразу після урочистостей на вул. Братів Рогатинців, 45 (на площі) розпочнеться спільна гостина, яка триватиме до 18:00.

синагога 534534

О 18:30 розпочнуться дві ознайомчі екскурсії, головним фокусом яких стануть ідея та реалізація цього проекту. О 20:00 розпочнеться мистецька програма «Мистецтво пам’ятати: голоси міста». Присутнім обіцяють концерт творів Йозефа Коффлера та Марка Копитмана.

«Реалізація цього проекту тривала 8 років. Впродовж цього часу ми готували документи на подання до міжнародного конкурсу, обирали концепцію, близько 3-4 років відбувались постійні громадські зустрічі, де було висловлено багато критичних зауважень», – каже директор Центру міської історії Софія Дяк.

Проект було профінансовано із державного бюджету міста, завдяки проекту «GIZ» та спонсорам.

«Наступним об’єктом, який ми плануємо відродити, є єврейське кладовище поблизу Краківського ринку. Наступного року ми плануємо розробити проектну документацію, для початку цієї справи», – розповіла керівник Управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко.

Олена БАЖАНСЬКА, Leopolis.news

Реклама

Останні новини