45% опитаних українців підтримують ідею визнання ОУН-УПА – «Рейтинг»

18:49 10 Жовтня 2018

45% опитаних українців підтримують ідею визнання ОУН-УПА – «Рейтинг»

45% опитаних підтримують ідею визнання ОУН-УПА учасниками боротьби за державну Незалежність України (у 2017 – 49%).

Третина мають протилежну думку, майже чверть не змогли відповісти. З початку досліджень у 2010 році рівень підтримки цієї ініціативи виріс у 2,5 рази. Такі результати опитування, проведені соцгрупою «Рейтинг» у вересні-жовтні 2018 року.

Найбільше тих, хто підтримує визнання ОУН-УПА, – на Заході (80%). У Центрі таких респондентів 45%. Тих, хто має протилежну думку найбільше серед мешканців Півдня та Сходу (відповідно 52% і 46%). Відносно більше тих, хто підтримує ідею визнання ОУН-УПА серед чоловіків, більш заможних та осіб з вищим рівнем освіти.

56% респондентів позитивно ставляться до ідеї примирення воїнів Радянської армії та ОУН-УПА. 22% висловили протилежні міркування, ще 23% вагалися з відповіддю. Найбільше тих, хто позитивно ставиться до примирення, на Заході (70%), а найменше – на Сході (40%). Дещо більше підтримують ідею чоловіки, жителі сіл та старші опитані. Серед прихильників визнання ОУН-УПА 79% опитаних погоджуються з ідеєю примирення. Водночас серед тих, хто не підтримує ідею визнання національно-повстанського руху, таких 36%.

51% опитаних згодні з тезою про те, що під час Другої світової війни воїни ОУН-УПА захищали свою Батьківщину. Рівень підтримки останньої тези такий же як і минулого року (у порівнянні із 2012 зріс у 1,5 рази). Прихильників тези, що воїни ОУН-УПА захищали свою Батьківщину, найбільше на Заході, найменше – на Півдні та Сході.

Опитування проводилось 27 вересня – 4 жовтня 2018 р. Було 2000 респондентів. Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,2%.

Leopolis.news

Реклама:

Стрічка новин