Активісти вимагають звільнення директорки Львівського художнього училища, яку засудили за шахрайство

17:48 11 Серпня 2017

Активісти вимагають звільнення директорки Львівського художнього училища, яку засудили за шахрайство

Фото: Zaxid.net

Директорку Львівського вищого професійного художнього училища Катерину Криворучко суд визнав винною у привласненні квартири.Щоправда покарання їй вдалось уникнути за терміном давності злочину. Представники освітянських профспілок вимагають звільнити скандальну завідувачку.

Про це йшлось під час засідання комісії з питань освіти та науки ЛОР, повідомляє кореспондент Leopolis.news.

Як розповів голова ради конфедерації вільних профспілок Львівщини Андрій Соколов, у 2013 прокуратура порушила справу за фактом привласнення квартири, шляхом підробки документів. Суд визнав винною Катерину Криворучко у вчинені злочину шахрайства, однак реальний тюремний термін їй не призначив, у зв’язку з терміном давності злочину (привласнення житла відбулось у 2002 році).

Враховуючи такі обставини, вільна профспілка працівників ЛВПХУ вимагає розірвати контракт з директоркою, який, до слова, був продовжений у 2016 році.

Голова вільної профспілки працівників ЛВПХУ Василь Чумак, також додав, що йому відомі факти, коли працівникам видавали премії, з яких половину «примусово  стягували» директорці. За даним фактом він неодноразово звертався до правоохоронців.

Втім, заступник голови департаменту освіти ЛОДА Ігор Гайдук, каже, що між Василем Чумаком та Катерною Криворучко триває міжособистісний конфлікт.

Як повідомляли ЗМІ, у 2016 році в приміщенні училища відбулась бійка, під час якої отримала тілесні ушкодження директорка закладу Катерина Криворучко та викладач фізкультури Василь Чумак. У поліції відкрили два кримінальні провадження.

Чумак, каже що його побили прихильники Криворучко за те, що він постійно «фільмує» засідання педагогічної ради та «розкриває корупцію в училищі».

«Наразі ми не маємо законних підстав звільняти пані Криворучко із посади. Адже суд не відсторонив директорку, а термін давності справи давно вийшов. Щодо квартири – то майно професійно-технічних закладів перебуває не в комунальній власності, а в державній. Тому питання витребування тут може бути тільки до Міністерства освіти і науки України», – зазначив Гайдук.

Голова комісії Володимир Вантух та директорка департаменту освіти та науки Любомира Мандзій, пообіцяли взяти питання на особистий контроль та врахувати вище наведенні факти під час оголошення нового конкурсу на посаду директора. За інформацію Мандзій, контракт Криворучко закінчується у 2018 році.

Назар ПРИТУЛА, Leopolis.news

Реклама

Останні новини