Андрій Посікіра: Психіатрична лікарня постійно в боргах живе

16:04 11 Жовтня 2017

Андрій Посікіра: Психіатрична лікарня постійно в боргах живе

Фото: Leopolis.news

Конкурсна комісія з визначення нового керівника Львівської обласної клінічної психіатричної лікарні ніяк не збереться на завершальне засідання, щоб визначитися із претендентом та рекомендувати його на чергову сесію обласної ради, яка остаточно назве прізвище переможця.

Утім, уже нині громадськість має пересторогу, що прізвище нового керівника заздалегідь визначено, а сам конкурс має на меті лише легітимізувати нового керівника в очах львівської громадськості. Про настрої трудового колективу ми поспілкувалися з Андрієм Посікірою, лікарем-неврологом вищої категорії, завідувачем відділення психогенної травми.

Чи відомо колективу лікарні, коли відбудеться завершальне засідання комісії

Комісія вже кілька разів переносила засідання. То кворуму немає, то з інших причин. Тому нам не відомо, коли має бути результат.

Нині багато говорять про те, що результати конкурсу заздалегідь визначено, а сам конкурс лише має «легітимізувати» давно погоджену кандидатуру в очах громадськості.

Розмови про нового керівника ведуть давно. Уже було названо тих, хто очолить лікарню, але наразі ми залишаємося з виконувачем обов’язків керівника.

Бачите, коли Олександр Фільц ішов з посади керівника – лікарнею ніхто тривалий час узагалі не керував. Були різні виконувачі обов’язків по місяцю, по два. Власне, тоді йшлося про те, що лікарнею прийде керувати Богдан Чечотка. Втім, тоді лікарня була обтяжена численними судовими справами, і, я так розумію, він не мав бажання брати цьому участі.

Увесь тягар упав на виконувача обов’язків керівника лікарні Олександра Губара. Він це випробування пройшов з гідністю. Були компенсації, пошук компромісів, домовленості, але йому вдалося залагодити всі конфлікти та суперечності. Окрім того, на лікарню чекає реструктуризація, можна очікувати і скорочення персоналу. Олександр Губар має щодо цього чітку позицію: не виганяти людей, а змінити профіль деяких відділень, аби вони відповідали вимогам часу.

Чи правильно я розумію, що інформація про те, що Богдан Чечотка очолить психіатричну лікарню, збіглася в часі з його звільненням з посади керівника департаменту охорони здоров’я ЛОДА?

Саме так. Після звільнення з департаменту він мав очолити лікарню. Його анонсували трудовому колективу. Втім, він сказав, що дуже втомлений управлінням у департаменті, і дав собі паузу на рік.

Уже відбулися дебати між кандидатами? Яке враження від їхніх програм.

Складно сказати. І в Чечотки, і в Губара реальні програми, з програмою Голдуна я знайомий у загальних рисах. Бачив, що саме пропонує Голдун з кризовими менеджерами. Втім, вважаю, в нам немає великої потреби в менеджерах. Усе ж таки управління такою кількістю відділень та персоналу вимагає професійних якостей. Принаймні орієнтуватися в специфіці лікарні. Це моя думка.

Власне кажучи, умови конкурсу не вимагають мати відповідний психіатричний профіль. Наскільки можливо, на ваш погляд, щоб лікарнею керувала людина, яка не є профільним спеціалістом?

Лікарня унікальна не лише тому, що вона психіатрична. Тут є і судовий фактор, і соціальний. Також важливо і те, що лікарня обслуговує фактично не лише Львівську область, а всю Західну Україну. Психіатрія взагалі особлива наука, яку не можна порівняти ані з дермавенерологією, ані з хірургією, ані з гінекологією, як це роблять деякі з кандидатів. Можливо, Чечотка та Голдун – кращі менеджери, але вони працюють менеджерами багато років, і ми мали змогу побачити результати їхнього управління. Саме вони виділяли кошти для лікарні, для купівлі обладнання. А якщо подивитися документи за останні роки – це були буквально копійки. 90% йшло на заробітну платню, іще 10% – на харчування, деззасоби, медикаменти. Лікарня постійно в боргах живе.

Зрозуміло, що комісія мала зауваження до Олександра Губара щодо відсутності в нього відповідного управлінського стажу. Втім, він єдиний із кандидатів має психіатричний профіль. За тих десять місяців, що є виконувачем обов’язків керівника лікарні, він зумів вникнути в її проблеми. Звичайно, не все має вирішення, зміни, які чекають на лікарню, важкі, але вони матимуть підтримку в трудового колективу. Губар до створення свого стратегічного плану розвитку залучив молодих лікарів, що було вперше. Він добре прислухається до бачення персоналу лікарні.

Нагадаємо, на посаду керівника психіатричної лікарні є троє претендентів: Голдун Андрій Богданович, Губар Олександр Михайлович, Чечотка Богдан Романович. Андрій Голдун є заступником директора департаменту охорони здоров’я ЛОДА, Олександр Губар обіймає посаду виконувача обов’язків керівника Львівської обласної клінічної психіатричної лікарні, Богдан Чечотка до 17 жовтня 2016 року очолював департамент охорони здоров’я ЛОДА, до того працював головним лікарем Миколаївської ЦРЛ Львівської області.

Серед трьох кандидатів лише чинний в. о. керівника обласної клінічної психіатричної лікарні Олександр Губар має профільну спеціалізацію.

Leopolis.news раніше публікував докладну інформацію про статки кандидатів на посаду нового очільника Львівської психіатричної лікарні.

Розмовляв Сергій БОБРА, Leopolis.news

Реклама

Стрічка новин