Андрій Садовий: Україна нині – найбільше джерело людського потенціалу для Європи

15:44 5 Лютого 2019

Андрій Садовий: Україна нині – найбільше джерело людського потенціалу для Європи

Фото: Сергій Бобра

Суттєва різниця між «людським» та «інституційним» капіталом в Україні сприяє еміграції громадян.

Такого висновку кандидат у Президенти Андрій Садовий дійшов на основі даних звіту про готовність країн до 4-ї промислової революції, оприлюдненого на економічному форумі в Давосі.

«Є разюча різниця між Україною та іншими країнами в такому факторі, як готовність до нових викликів «людського капіталу» і «інституцій», в тому числі державного апарату, який функціонує за рахунок тих самих людей», – пише Андрій Садовий на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, у більшості країн ці показники приблизно рівні: скажімо, Швейцарії (1-ше місце за людським потенціалом, 5-те за інституційним), Польщі (36, 39), Швеції (6,6), Португалії (29,26) тощо.

«Натомість показник України є наступним – 34-е місце за показником «людський капітал» (вищий ніж в Польщі!). Але аж 94-е місце за готовністю інституцій. Подібна разюча різниця притаманна ще одній країні – Росії (25 і 87)», – зазначив Андрій Садовий.

За його словами, це свідчить про те, Україна на сьогодні є найбільшим джерелом людського потенціалу для Європи і слабкість інституцій лише сприятиме еміграції.

«Тому не ЄС і США, а самі українці В ПЕРШУ ЧЕРГУ мають бути зацікавлені в подоланні корупції і модернізації держави», – зазначив Садовий.

Окрім того, на його думку, реальний відрив від «русского мира» – це передовсім ефективні інституції.

Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Реклама

Стрічка новин