Без компромісів: 10 запитань до Президента України Петра Порошенка

13:26 22 Лютого 2019

Без компромісів: 10 запитань до Президента України Петра Порошенка

Фото: topkyiv.com

Редакція Leopolis.news надалі готує незручні запитання кандидатам на президентську посаду, які планують приїхати до Львова. У суботу Львівщину відвідає один з лідерів передвиборчих перегонів, Президент України Петро Порошенко.

Раніше ми вже ставили незручні запитання кандидатам на президентське крісло. Настав час і чинного глави держави. Економіка, соціальні стандарти, пенсії, автодороги, ціни на пальне, комунальні платежі – як переконана більшість українців, за все це відповідальність несе Президент. Насправді ж глава держави відповідає за безпеку, армію та зовнішню політику, він є гарантом дотримання Основного закону. Саме тому ми вирішили не ставити економічних чи соціальних питань, оскільки це – компетенція уряду, який, нагадаємо, обирає Верховна Рада.

  1. Липецька кондитерська фабрика. Навіть журналісти з недружнього до Порошенка каналу «1+1» визнали, що фабрика з виробництва цукерок, що належить Президенту України, давно не працює. Коли все-таки насправді закрили «Рошен» у Росії? Не легше було просто, жартома кажучи, спалити цю фабрику на другий день війни, щоб не дісталася ворогу?
  1. Основні конкуренти Порошенка – Тимошенко, Зеленський, Садовий, Гриценко та інші – підписали меморандум про проведення чесних виборів. Нагадаємо, підписання відбулося у прямому ефірі телеканалу «1+1». Чому гарант Конституції не приєднався до цієї ініціативи політиків та журналістів?
  2. Головний опонент на виборах Юлія Тимошенко прямо звинуватила команду Порошенка в підкупі виборців. За її словами, МВС уже порушило дві кримінальні справи щодо цього. На думку Президента, чи є судова перспектива в цих справ?
  3. Які стосунки пов’язують Петра Порошенка та одіозного Віктора Медведчука? Бо саме за часів війни з Росією політична кар’єра кума Путіна та його бізнес почали стрімко зростати. Чому правоохоронці проводять обшуки в осередках опозиційних партій, а не в офісах Медведчука?
  4. Протидія корупції. В Україні корупціонерів ловлять: прокуратура, військова прокуратура, спеціальна антикорупційна прокуратура, НАБУ, СБУ, ДБР, поліція. Проте, за словами Юлії Тимошенко, ми залишаємося найкорумпованішою країною в Європі. Чому? І, до речі, нещодавно головою Старосамбірської райдержадміністрації розпорядженням Президента призначено особу, прізвище якої фігурує в Державному реєстрі осіб, які вчинили корупційне правопорушення. Як таке могло трапитися?!
  5. Зарплата рядового бійця в АТО – тисяча гривень у день. Страхування життя – один мільйон гривень. Старт цієї програми Порошенко обіцяв 26 травня 2015 року. Чому не виконано цієї обіцянки?
  6. Формула «Роттердам+», яку в Україні називають корупційною та одним зі шляхів незаконного збагачення команди чинного Президента, насправді мала абсолютно зрозумілу і прозору систему ціноутворення. Дотепер жодна міжнародна організація, ні МВФ, ні Всесвітній банк, ні будь-яка інша, не висловили жодної претензії до України через її застосування. Для світу це був абсолютно зрозумілий механізм. Хто тоді стоїть за дуже успішною піар-акцією проти формули?
  7. У передвиборчій програмі кандидата на посаду Президента України Петра Порошенка серед багатьох обіцянок була і така: «Виконавча влада в областях належатиме не призначеним згори «губернаторам», а виконкомам, сформованих облрадами, обраними людьми». Ну і чому разом з підпорядкованою більшістю Петро Порошенко не віддав владу на місцях виконавчим комітетам? Ба більше, через рішення парламенту вивів зі статусу державних службовців тисячі голів і заступників голів місцевих державних адміністрацій. Для чого?!
  8. Чому досі не ухвалено Закону України «Про парламентську опозицію», який Президент Порошенко обіцяв внести в парламент як першочерговий свій законопроект?
  9. У передвиборчій програмі Порошенка 2014 року були слова: «Всі офшори – перекрити». У програмі Порошенка 2019 року про офшори і повернення виведених коштів немає жодного слова. Чому?

Незручні запитання редакція Leopolis.news готуватиме для всіх кандидатів у Президенти України, які їхатимуть у передвиборчі тури до Львова. Нещодавно такі запитання ми ставили Анатолію Гриценку, Володимиру Зеленському, Юлії Тимошенко, Валентинові Наливайченку та Андрієві Садовому.

Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Реклама

Стрічка новин