Безсмертний на Львівщині: Тільки ідея Великої України дає відповідь на питання, як нам жити далі

15:30 29 Жовтня 2018

Безсмертний на Львівщині: Тільки ідея Великої України дає відповідь на питання, як нам жити далі

Відомий політик та дипломат, претендент на посаду президента України Роман Безсмертний переконаний, що Україні час ставати Великою. Мова йде не про територіальну експансію – на думку Безсмертного, нам необхідно усвідомити, що Україна є всюди, де є українці. Відчуття приналежності до єдиної великої сім’ї незалежно від країни проживання і є тою національною ідеєю, яку ми намагаємося знайти від початку незалежності.

Велика мета – це ліхтар, який освітлює дорогу

Львівщина стала першою областю, куди Роман Безсмертний приїхав із зустрічами «Велика Україна можлива!». Протягом тижня його приймали в себе Червоноград, Стрий і Дрогобич. Приймали більш, ніж тепло. Вочевидь, стомлене сірою буденністю суспільство давно потребує ідеї, яка може надати життю не тільки сенс, але й гордість.

«Нам потрібно сконцентруватися на досягненні великої мети, – говорить Безсмертний. – Бо велика мета – це ніби ліхтар, який освітлює дорогу. Немає мети – немає й ліхтаря, тому й блукаємо в пітьмі, шукаючи себе. Нехай нас не відлякують ті проблеми, що є сьогодні – на шляху до великої мети вирішаться і буденні питання».

За словами політика, часто він бачить нерозуміння і навіть певний страх в очах людей, коли починає говорити про Велику Україну. І це тим більше дивно, що Україну зусібіч оточують народи, які мають власні амбітні національні проекти: Польща, Угорщина, Румунія, Росія.

«На сході у нас «Рускій мір». Тут – на західних кордонах – «Велика Угорщина» і «Велика Румунія», Польща «від моря до моря». Далеко за океаном «Велика Америка», могутній Китай. А де ми з вами? Ніхто не замислюється над цим. А треба витворити власну велику мету, яка об’єднає нас і зробить сильними та успішними. Такою метою має стати ідея Великої України», – переконаний Безсмертний.

Різноманітність, яка є нашою силою

Політик називає три головні принципи Великої України. Перший – це єдність в різноманітності. Наша країна є різною, це даність. Вона поєднує в собі не тільки різні ландшафти – від типового європейського заходу до степу на сході і півдні – але й різні світогляди, оскільки саме тут проходить кордон між цивілізаціями. Саме тому, на погляд Безсмертного, і війна, яка зараз йде – це не просто зіткнення між Росією та Україною. Це – конфлікт різних цивілізацій, європейської та ординської, які за самою своєю суттю є ворожими одне до одного. Тому цей конфлікт має потенціал розростання з України на весь регіон, а потім – на континент і світ. Великою помилкою європейських політиків є недооцінка цієї небезпеки.

Втім, бути різними –  це не лише випробування, але й шанс. Так, на переконання Безсмертного, навіть ситуація зі створенням помісної церкви в Україні дає нам можливість зіграти об’єднавчу роль і для всього світового християнства.

«Отримання Томосу – безумовно, визначна подія. Але я пропоную дивитися на ситуацію ширше, – наполягає він. – Об’єднання православних церков зробить Україну центром світового православ’я.  І  співіснування тут православ’я та католицизму відкриває можливість до об’єднання всього світового християнства і подолання того розколу, який стався майже тисячу років тому. Стати центром єднання християнського світу, ось про що нам треба думати».

Бути вільним означає бути відповідальним

Другим принципом Великою України Безсмертний називає свободу у відповідальності. Каже, головне, щоб свобода не перетворювалася на хаос, а для цього нам потрібно навчитися поважати одне одного – як і закони, за якими живе суспільство. Він наводить цікавий приклад: сьогодні українцям все одно який закон не виконувати. Пересічний громадянин ігнорує заборону на паління в громадських місцях. А президент ігнорує заборону на суміщення своєї посади з заняттям бізнесом. Попри різний масштаб цих порушень, вони мають спільну основу – кожний порушує на тому рівні, який є йому доступний.

Саме тому ми маємо усвідомити необхідність відповідальності, що не обмежує, а підтримує свободу. Бо чим більше свободи – тим більше відповідальності.

Ще один принцип – сумлінність у діях. Політик пояснює це просто. Мовляв, жити потрібно не «по-новому», а по правді. Тоді не буде виникати ситуацій, подібних до нинішньої. Коли представники держави з одного боку говорять про необхідність боронити країну від агресора, а з іншого – ведуть з цим агресором торгівлю.

«Війна, попри те, що це велике горе, стала для нас ще і певним моментом істини, – говорить Роман Безсмертний. – Вона викристалізувала правду і кривду, друзів і ворогів. На початку війни суспільство врятувало свою державу, кволу і розгублену. Тепер час державі порятувати суспільство. А для цього нам потрібна нова якість політики. Політика або стане рухом за цінності, або чергове політичне шоу завершиться великим крахом і Україну поховають під грудою театральних декорацій».

Перезаснування держави проти імітації змін

Сьогодні влада імітує процеси докорінних змін, яких вимагають люди.  Держава, партії, політики вичерпали всі можливі кредити довіри. Якщо в соцопитуваннях щодо кандидатів на посаду Президента, найбільше голосів знаходиться в рядку  «не визначився» чи «не буду голосувати», а рейтинги так званих «топових» політиків коливаються на рівні 10%, то це є вироком існуючій політичній системі. На сьогодні вона –  баласт для суспільства.

Роман Безсмертний вважає, що  нагальною необхідністю є перезаснування держави, створення нової інституційної моделі, в центрі якої буде людина. Тому що повага до людини, визнання її основною цінністю і є сутністю ідеї Великої України.

Зробити таке перезаснування можна за допомогою нової Конституції. Це дозволить усунути існуючий перекіс, в якому інтереси держави переважають над інтересами суспільства.

«Дуже прошу вас пам’ятати наступне. Як тільки ми закопаємося в малому – це крах. Тільки прагнучи великого, можна по дорозі подолати і малі труднощі. Нам сьогодні, як ніколи, потрібна єдність. Тому що єдність вдома є гарантією зовнішньої незалежності», – наголошує Роман Безсмертний.

Микола КОВАЛЕНКО

Реклама

Стрічка новин