Борщ і мухи | Блог Святослава Яворівського

09:53 11 Вересня 2017

Борщ і мухи | Блог Святослава Яворівського

Чесне слово, досі не можу зрозуміти, чому повернення в Україну одного з опозиційних до теперішньої системи влади політиків (лише одного) викликало такий бурхливий і каламутний потік емоцій?

 Повна гама рефлексій: жовч, страх, гнів, зневага з одного боку і обережна надія з іншого.

Чому ллють лайно й жовч на Саакашвілі? Бо він грузин? Бо голосно і всюди, де міг, говорив те, що ми й самі думаємо. Тільки ми на кухні, а він публічно. Саакашвілі наговорив багато прикрого про Порошенка, Кулювлоба, Авакова, Гройсмана та всю їхню челядь.  Можливо, грузин Міхо має вроджену алергію на злодіїв, корупціонерів і просто брехунів? Але ніколи нічого прикрого він не сказав про український народ, хоча часто ми й цього заслуговуємо, особливо за свої сліпоту й довірливість на виборах.

Хто боїться Саакашвілі? Чому?

Він не може бути кандидатом у президенти, не може бути навіть кандидатом у нардепи. Наскільки я розумію, Саакашвілі, не висуваючи жодних персональних умов, намагається згуртувати антипорошенківські (у світоглядному розумінні) сили, але без будь-яких печерно-агентурних рудиментів, як опоблок та іже з ним. Кого це так налякало і довело до істерики?

Мені самому (приватно) не дуже подобається гіпотетичний союз Саакашвілі з Садовим чи Тимошенко. Мені більше імпонували б контакти з націоналістами, ветеранами війни на Донбасі (справжніми, а не ряженими спекулянтами-авантюристами), національними моральними авторитетами. Я розумію, що зараз опальний грузин радий будь-якій підтримці, але компромісами вистелений шлях до пекла. Неперебірливість в союзах швидко перетворює добрі наміри в звичайне політиканство. Об’єднуватися з корупціонерами для боротьби з корупцією необачно.

Але ще не вечір, ніяких формальних союзів не укладено. Можливо, нехай Юля та Євромер думають, що використовують грузина, а він собі знає…

Хто заперечить, що козачки Порошенка організували проти Саакашвілі падлянку з громадянством, яка зганьбила українську владу на увесь світ? Хтось не знає, що звинувачення теперішньої грузинської влади проти екс-президента Саакашвілі політично, приватно і кланово вмотивовані? Що його звинувачують у перевищенні влади, але ніяк не в корупції чи зраді національних інтересів? Чи не хоче знати? Видати зараз Саакашвілі на розправу людям з грузинської влади  (родині і «друзям» яких Міхо свого часу залив сала за шкуру) це просто видати на довгу й морочну судову тяганину. Це сподобається Путіну, це влаштує Порошенка, це викличе запитання в людей, котрі зберегли уяву про честь. Навіть в політиці.

Мені не подобається надмірна екзальтованість та емоційність Саакашвілі, часом експресивна непослідовність. Але я також ненавиджу системність, холоднокровний цинізм та аморальність тих, хто зараз так боїться Саакашвілі і спустив на нього цілу зграю найнятих і добровільних гівнометів. На Саакашвілі зараз кинуто значно більші контрпропагандистські сили, ніж на всі ОРДЛО разом з Путіним і «зеленими чоловічками». Що може зробити один експресивний грузин, без всенародної підтримки, з єдиним гаслом дати бій системній корупції? Чи може?

Тому не кваптеся пити валідол, запасатися памперсами і виводити рештки недокраденого в офшори… Ще нічого не сталося. Просто один з опозиційних політиків не злякався повернутися, хоча його дуже лякали. Просто, на щастя, виявилося, що новоявлені тітушки, якими так залякували, — не самогубці. Прикордонники і нацгвардійці не такі дурні, щоб виконувати, м’яко кажучи, сумнівні накази й «доручення». Зганьбилися, правда, залізничники, але хіба вперше? Аваков, слава Богу, «не виправдав довіри» і відповість за це перед своїм працедавцем. Нема лиха без добра.

Все решта – справа часу і вчинків.

Борщ (відсутність злочину чи підозри, за які влада може заарештувати Саакашвілі, його недодумана і недописана програма, бо антикорупція не може бути програмою, надто мало без економіки, оборони, культури, освіти) нехай буде окремо.

Мухи (чиїсь навіяні страхи, особиста неприязнь просто або непросто так, ксенофобія, логіка люблю-не люблю) поки що – окремо.

Якщо хтось доведе, що Міхеїл Саакашвілі такий самий хапуга, пройдисвіт і брехун, як ті, хто його вже панічно бояться… Що ж, до бригади лайнометів я не приєднаюся, але буде прикро й сумно. Хіба вперше?

Святослав ЯВОРІВСЬКИЙ, для Leopolis.news

Останні новини