Будапешт обурився через список «Миротворця» з закарпатськими чиновниками-угорцями

20:29 10 Жовтня 2018

Будапешт обурився через список «Миротворця» з закарпатськими чиновниками-угорцями

Колаж Голосу Карпат

Посла України в Угорщині Любов Непоп у середу викликали до угорського МЗС у зв’язку з публікацією сайтом «Миротворець» списку закарпатських чиновників, якi мають угорський паспорт.

Про це повідомляється на сайті угорського уряду, інформує «Європейська правда».

Після зустрічі представник угорського МЗС Левенте Мадяр заявив на прес-конференції, що «антиугорська політика в Україні вийшла на новий рівень».

За його словами, в Україні оголосили «полювання» на закарпатських угорців, оприлюднивши на сайті «Миротворець» імена чиновників, які мають громадянство Угорщини.

«Це список смерті, у ньому перелічені вірогідні вороги України, і раніше тих, хто був у списку, вбивали», – заявив представник угорського МЗС.

Нагадаємо,  сайт «Миротворець» опублікував список із 313 закарпатців, власників угорських паспортів, які є держслужбовцями та чиновниками місцевого самоврядування. У списку ці люди з’явилися через те, що «присягнули на вірність Угорщині», перебуваючи на державній службі та в органах місцевого самоврядування.

В базі «Миротворця» раніше опинився і міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто.

Також представник МЗС зазначив, що на сайті українського парламенту з’явилась петиція із закликом депортувати осіб із подвійним українсько-угорським громадянством.

«Стає зрозумiло, що українська влада готова піти назустріч напруженості у відносинах між двома країнами, щоб залякати угорську меншину на Закарпатті», – сказав він.

Левенте Мадяр закликав союзників Угорщини у НАТО та ЄС «зупинити мовчанку і ретельно вивчити, що відбувається в Україні».

Як повідомляли, раніше ЗМІ оприлюднили відео, на якому українцям роздають паспорти Угорщини у консульстві Угорщини в Береговому з проханням не повідомляти про це владі.

Правоохоронці розслідують кримінальне провадження у зв’язку з фактами видачі громадянам України паспортів Угорщини у Береговому Закарпатської області за статтею про державну зраду.

МЗС України повідомило посла Угорщини в Україні Ерно Кешкеня, що консула Угорщини у місті Берегове оголошено персоною нон ґрата. Натомість Угорщина вирішила вислати українського консула.

Leopolis.news

Реклама:

Стрічка новин