Через небажання обласної влади придбати ангіограф пацієнтам доведеться платити за обстеження

10:54 14 Вересня 2017

Через небажання обласної влади придбати ангіограф пацієнтам доведеться платити за обстеження

Фото: зі сторінки ГО «Громада та ініціатива» у Facebook

Депутати Львівської обласної ради відмовилися від 9,7 млн грн, виділених з державного бюджету на закупівлю ангіографічного обладнання для лікарні.

Про це повідомляють у ГО «Громада та ініціатива».

12 вересня на засіданні комісії Львівської обласної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку під час розгляду питання про внесення змін до показників обласного бюджету випадково загубилася пояснювальна записка. ГО «Громада та ініціатива» з`ясувала, чому депутатам не бажано було вникати у тонкощі перерозподілу видатків між загальним і спеціальним фондами обласного бюджету.

На одному з попередніх засідань бюджетної комісії обласної ради директор департаменту охорони здоров`я Львівської ОДА Ірина Микичак зізналася, що з державного бюджету обласному спрямовано 9,7 млн грн на закупівлю ангіографа. Попри це департамент охорони здоров`я відмовився від цих коштів, оскільки, на думку керівництва департаменту, хороший ангіограф може коштувати 18 млн грн, а виділення додаткових 9 млн грн – це, мовляв, непосильно для обласного бюджету.

«Насправді, це твердження не відповідало дійсності, адже у травні 2017 року провладна більшість обласної ради виділила 9 млн грн. на преміювання чиновників облдержадміністрації та обласної ради. Тобто, кошти на співфінансування закупівлі ангіографа були!» – переконані в ГО «Громада та ініціатива».

На цьому ж засіданні комісії з`ясувалася істинна причина, чому департамент охорони здоров`я Львівської ОДА відмовився від державної субвенції. Як з’ясувалося, голова профільної медичної комісії Львівської обласної ради та очільник обласної клінічної лікарні Михайло Гичка визначив, що замість безкоштовного ангіографа пацієнти області будуть платити за користування приватним ангіографом. У приміщенні обласної клінічної лікарні має розміститися польський приватний діагностичний центр, який встановить стаціонарний інгіографічний комплекс.

Leopolis.news

Останні новини