Cистему сортування сміття у Львові обіцяють запустити до кінця тижня

16:39 19 Червня 2017

Cистему сортування сміття у Львові обіцяють запустити до кінця тижня

До кінця тижня на контейнерах сміттєвих майданчиків з’являться наліпки за типом відходів, щоб мешканці могли сортувати сміття.

Сортування розпочинатимуть на тих майданчиках, що будуть порожні, повідомив директор департаменту з питань поводження з відходами Іван Рудницький, інформує прес-служба ЛМР.

«Стратегічно у Львові кожен день продукують приблизно 500 тонн сміття. На жаль, вивозити можемо близько 100 тонн по полігонах Львівської області, 100 тонн за межі області. В результаті, 300 тонн залишаються невивезеними. Так, близько 9 тис. тонн зосереджено як на майданчиках, так і на базах перевізників. Це близько 900 машин, котрі потрібно вишикувати в одну лінію і кудись вивезти. Нема виходу – мусимо придумати альтернативу. Давайте використовувати досвід, який є в світі», – зазначив директор департаменту з питань поводження з відходами Іван Рудницький.

«Для початку поділимо сміття на два види. Одне – мокре сміття. Друге – сухе сміття. Мокре – це зіпсовані продукти, лушпиння – те, що гниє і дає неприємний запах. Це викидаємо в контейнер, де пише «Органіка» або «Вологе сміття».

На іншому контейнері писатиме «Сухе сміття» чи «Інші відходи». В дужках буде розшифровано: «Папір», «Пластик», «Пляшка». Ідеально, якби мокре сміття ми пакували в паперовий пакет. Бо на полігоні він розкладеться і не буде таких великих проблем. Ми зможемо половину обсягу сміття, яке продукує Львів, захоронити на полігонах Львівської області.

Друга частина – сухі, інші відходи. Тут є прогрес: люди навчилися пластик кидати в окремі ящики. Просимо, щоб пет-пляшку, пластик ви скидали в ті ящики, які встановлені майже у всьому місті. А значну частину ми ще закупимо. Вони будуть з гратками – буде видно, що це пластик. Перед викиданням пластик бажано стиснути і тоді закрутити кришечкою.

Третій ящик – «скло». Це пляшки, скляні банки – все скидаємо в один ящик. З часом навчимося сортувати скло на зелене, прозоре, коричневе.

Останній четвертий ящик – всі відходи, які не чути, які не смердять. Якщо з тим впораємося – такої жахливої ситуації у Львові більше не буде», – повідомив Іван Рудницький.

У департаменті з питань поводження з відходами зазначають, що сортування впровадять до кінця тижня, проте одразу це стане можливим лише для майданчиків, що будуть порожні на той час. По мірі вивезення відходів із заповнених майданчиків на них також впроваджуватимуть нову систему сортування.

Як повідомляли, на контейнерних майданчиках Львова лежить понад 8,5 тонн сміття.

Міська комісія ТЕБ І НС повторно просить визнати Львів зоною надзвичайної екологічної ситуації.

Зважаючи на динаміку накопичення побутових відходів на майданчиках у Львові та підвищення температури повітря, управління охорони здоров’я прогнозує надзвичайно високий ризик спалахів кишкових інфекцій.

Leopolis.news

Реклама

Останні новини