Депутат Стрийської райради б’є на сполох через незаконний видобуток гравію

19:59 8 Листопада 2018

Депутат Стрийської райради б’є на сполох через незаконний видобуток гравію

Депутат Стрийської районної ради Роман Матвійців заявляє, що незаконний видобуток піщано-гравійної суміші з русла річки Стрий процвітає.

Про це повідомляє прес-служба УКРОПу.

За словами депутата, при «підозріло мовчазній згоді Стрийської РДА, Стрийської районної ради і «сліпоті» керівництва місцевих правоохоронних органів продовжується наглий та зухвалий грабіж громади Стрийського району».

«Дивує тотальне небажання бачити проблему, – каже Роман Матвійців. – Протестують лише місцеві мешканці, а влада та правоохоронці мовчать!»

За підрахунками укропівця, щодня з річки вивозять по 150 машин гравію. Машина гравію коштує близько 2 тисяч гривень, множимо на 150 і отримуємо кругленьку суму – 300 тисяч гривень щодня. Видобувають нині гравій на території берегів річки Стрий 5 фірм.

«Усі вони, відповідно до закону, мають сплачувати податок у місцевий бюджет, але облік ніхто не веде, – наголошує депутат. – Так само, як і не контролює сплачення податку. Активні роботи там ведуть чи не щодня. Десятки багатотонних вантажівок вивозять гравій з русла річки. Весь вантаж везуть на Стрийський гравійний дробильно-сортувальний завод, а потім на продаж».

Нещодавно Стрийська райрада вирішила: тимчасово заборонити видобуток гравію на річках Стрийського району та звернутися до керівництва області з цією проблемою. Але проблему не вирішили.

Стрийський УКРОП від початку минулого року намагається зупинити грабіжницький видобуток піщано-гравійної суміші з дна річки Стрий у районі Піщано-Ходовицького родовища. Проте жодна державна установа не взяла на себе відповідальності за відсутність контролю і необлікований видобуток річкового каменю.

Leopolis.news

Реклама

Стрічка новин