Держекоінспеція виявила витік на дамбі з грибовицькими інфільтратами (ФОТО)

14:09 17 Серпня 2017

Держекоінспеція виявила витік на дамбі з грибовицькими інфільтратами (ФОТО)

Державна екологічна інспекція у Львівській області 15 серпня провела держконтроль на території Малехівської сільської ради, що прилягає до полігону ТПВ ЛКП «Збиранка».

Екологи встановили факт скиду інфільтрату з підошви зсуву у п’ять земляних збірників, що розташовані каскадом. Скид неорганізований, земляними промоїнами, збірники іррегулярної форми. У верхньому озері є шланг, поруч транспортний майданчик. Відібрано пробу інфільтрату з верхнього збірника, інформує Держекоінспекція Львівщини.

«По нижньому укосу огороджуючої дамби виявлено три місця височення, в тому числі: 1- по західній частині; 1-на наріжнику; 1-по східний частині.

Два дренажні колодязі влаштовані в тілі дамби, підтоплені, рівень води в одному співпадає з рівнем земної поверхні.

Влаштовано за дорогою (східна частина дамби) водозбірну канаву з водозбірником дренажних вод. Є шланг для відкачки вод. На час проведення держконтролю скид інфільтрату в поверхневі водотоки не зафіксовано, але забруднений ґрунтовий покрив, що може призвести до забруднення зони аерації і підземних вод. Відібрано проби ґрунту на забруднених ділянках. Техніка по перекачці інфільтрату з земляних збірників у стаціонарні збірники відсутня. Рівень води у нижньому збірнику-земна поверхня. Замірні пристрої рівнів відсутні», – йдеться у висновках ДЕІ.

Як відзначають інспектори, це є порушенням ст. 55 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» та ст. 74,95,105 Водного кодексу.

Про результати заходів держконтролю Держекоінспекція повідомила Львівську облдержадміністрацію.

Leopolis.news

Останні новини