До такої зливи місто не було готове – Львівводоканал

16:17 20 Серпня 2018

До такої зливи місто не було готове – Львівводоканал

Фото з відкритих джерел

Начальник служби каналізації ЛМКП «Львівводоканал» Володимир Васильченко сказав, що врятувати Львів від підтоплення міг би хіба такий дощовий колектор, як у фільмі «Термінатор».

Про це Володимир Васильченко заявив під час брифінгу, повідомляє кореспондент Leopolis.news

В понеділок брифінг із журналістами провели Ірина Маруняк, директор департаменту житлового господарства та інфраструктури та Володимир Васильченко, начальник служби каналізаційного господарства ЛМКП «Львівводоканал». Вони розповіли про наслідки негоди у Львові, 17 серпня.

«17 серпня, в п’ятницю,  у Львові була сильна злива – і випало 28% місячної норми опадів. В результаті зливи були підтоплені ряд вулиць: Сахарова, Джерельна, Городоцька і Торф’яна, а також було повалено 10 дерев, які одразу ж були порізані і забрані з тротуарів та проїжджої частини. Також в результаті зливи утворилося 9 провалів, три з яких були ліквідовані в той самий день, – наголошує Ірина Маруняк.

Також Ірина Маруняк наголосила, що для усунення наслідків негоди, в п’ятницю до самої ночі і весь суботній день на вулицях міста працювало 1790 працівників служб ШРП та ЛКП. Додатково було задіяно 33 одиниці техніки. Головною причиною підтоплень директор департаменту житлового господарства та інфраструктури називає понаднормову кількість опадів.

«Навесні всі дощеприймачі були очищені. Очисні споруди сприймають до 20 тис. м3 , а в п’ятницю за годину часу вони змушені були сприйняти 60 тис м3, – пояснює Ірина Маруняк. – Втім, робота по ліквідації наслідків стихії продовжується. Маємо одиниці звернень мешканців по підвальним приміщенням, а от по підтопленню автомобілів поки жодного звернення не було».

Начальник служби каналізації ЛМКП «Львівводоканал» Володимир Васильченко заявив, що «це був дуже сильний дощ і злива, тому місто готове завжди до всього, але до такого ніхто з нас не був готовий». Наостанок Володимир Васильченко додав, що місто від подальших підтопів зміг би врятувати такий дощовий колектор як у фільмі «Термінатор», де відбувалася бійка двох роботів.

Як повідомляли, через сильну зливу, яка накрила Львів у п’ятницю, 17 серпня, затопило вулиці міста: каналізаційні колектори не справлялися з напливом води.

Андрій КОСТЮК, Leopolis.news  

Реклама:

Стрічка новин