Дональд Туск: «Хто готовий продавати Україну – продає майбутнє Європи»

13:27 19 Лютого 2019

Дональд Туск: «Хто готовий продавати Україну – продає майбутнє Європи»

Фото: УНІАН

Президент Європейської Ради Дональд Туск вважає, що підтримка України є обов’язковою рисою для європейських політиків.

Про це він заявив у виступі у Верховній Раді, повідомляє «Європейська правда».

Туск нагадав про те, що Революція гідності починалася і проходила під прапорами Європейського Союзу.

«Завжди пам’ятатиму прапори із золотими зірками на Хрещатику під час революції та «Оду до радості», яка лунала по всій Україні», – заявив він.

Дональд Туск наголосив, що Україна ще тоді довела свою справжню європейськість. «Часто повторюю у Брюсселі: не вчіть їх бути Європою, вчіться у них, що таке Європа», – пояснив він.

На думку президента Європейської Ради, зараз, у часи російської агресії, Європейський Союз та його держави-члени мають демонструвати безумовну підтримку України: «Тільки той, хто солідарний з Україною, – має право називатися європейцем. Хто готовий продавати Україну – продає майбутнє Європи».

Туск нагадав, що саме ті політики, які виступають проти єдиної Європи – ставлять під сумнів територіальну цілісність України. «Скажи, що думаєш про Україну, і я знатиму, що ти думаєш про Європу», – зауважив він

Дональд Туск також процитував Папу Римського Іоанна Павла Другого і зауважив, що його слова зараз стосуються і України.

«Немає справедливої Європи без незалежної Польщі. Немає справедливої Європи без незалежної України. Немає безпечної Європи без безпечної України. А простіше кажучи, немає Європи без України», – заявив він, викликавши овації у залі Верховної Ради.

Як повідомляли, у рамках візиту президента Європейської Ради Дональда Туска в Україну 18-20 лютого планується його приїзд і до Львова.  

Президентові Європейської Ради Дональдові Туску вручать диплом «Почесний доктор (Doctor Honoris Causa) Львівського національного університету імені Івана Франка».

Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Реклама

Стрічка новин