Дитячий кардіоревматологічний санаторій: реорганізувати не можна залишити

16:44 12 Жовтня 2017

Дитячий кардіоревматологічний санаторій: реорганізувати не можна залишити

Дитячий кардіоревматологічний санаторій, що знаходиться у Львові на вул. Коновальця, 116 є одним з багатьох комунальних закладів Львівської облради. Цього року в департаменті охорони здоров’я Львівської ОДА вирішили  реорганізувати цей заклад, шляхом приєднання до дитячої лікарні «Охматдит».

Ініціатива знайшла схвальні відгуки, а 20 липня на засіданні комісії з питань хорони здоров’я Львівської облради була підтримано рішення про реорганізацію санаторію, шляхом приєднання до КЗ ЛОР «Львівська обласна дитяча клінічна лікарня «Охматдит».

Як запевняють в департаменті, потреби подальшого функціонування санаторію немає, адже фактично кількість дітей, які потребують лікування та оздоровлення в санаторії зменшується.

У 2016 році до закладу поступило всього 308 хворих, які в загальному провели 6206 ліжкоднів. Цьогоріч, план по оздоровленню дітей в санаторії виконано на 30%. В департаменті хорони здоров’я пояснюють, що санаторій створювався з метою подолання епідемії дитячого кардіоревматизму, однак станом на сьогодні,кількість дітей, які мають такі захворювання, як гостра ревматична гарячка та хронічні ревматичні хвороби, скоротилась на 96% у порівнянні з минулими роками. Фактично свою основну функцію заклад виконав і епідемію подолано.

«Зараз ми маємо санаторій, який востаннє акредитовувався в 2011 році, а згідно закону він має це робити кожні 3 роки. Тобто він втратив акредитацію, через те, що фактично не виконує свою функцію. З бюджету установи в 2,14 млн грн, 79% бюджету йде на заробітну плату працівникам, а на медикаменти, лікування та харчування перепадає 18 гривень в день. Говорити про якість санаторію тут важко», – каже директор департаменту охорони здоров’я Ірина Микичак.

Відтак, постає питання доцільності утримування закладу, колишнього панського маєтку, загальною площею 704, 1 м2, який розташований в одному з елітних районів Львова «Новий світ». Санаторій щороку обходиться обласному бюджету у 2 млн 140 тис. гривень. У департаменті хочуть повністю перевести працездатний персонал санаторію а кошти скерувати до «Охматдиту».

Втім, за спробою реорганізації закладу, окремі активісти розгледіли спробу продати за безцінь ласий шматок землі, разом з історичною віллою, у самісінькому центрі міста.

«Я і моя громадська організація виступаємо проти продажу цього приміщення. Можливо реорганізація й доцільна, але стосовно продажу комунального приміщення є питання. Ринок нерухомості у Львові в занепаді, швидше за все, облрада не зможе вигідно та дорого продати приміщення санаторію. Загальний економічний спад – можливо не найдеться покупець на таке приміщення. Я думаю, що якщо аукціон таки відбудеться, то приміщення продадуть за безцінь», – заявив Віталій Горбатенко, ГО «Громада та ініціатива».

Крім цього, активісти зазначають, що недоцільно збувати таке велике приміщення, а використати його для інших потреб, перепрофілювати та пристосувати для потреб дитячого закладу чи закладу реабілітації для учасників АТО.

Ірина Микичак апелює до звинувачень активістів, кажучи, що це приміщення перебуває у поганому стані та абсолютно не пристосовано до соціально-оздоровчих цілей.

«Воно ніяк не пристосовано до лікування. Там вузькі сходи, маленькі приміщення, людям на інвалідних візках там просто не пройти. У всіх цивілізованих країнах, будуть нові лікувальні заклади, які роблять сучасними, які відповідають усім нормам та стандартам. Вони мають бути пристосовані для людей з особливими потребами», – зазначає директор департаменту.

У департаменті вже розприділили кошти, що у разі продажу приміщення санаторію можна буде спрямувати на потреби медичної галузі. Так, 75% виручених з продажу коштів хочуть спрямувати на потреби Львівської обласної дитячої клінічної лікарні «Охматдит», а решту на виготовлення проектно-кошторисної документації для побудови нового дитячого онкологічного центру.

«Час не стоїть на місці. Медична галузь у світі щороку отримує нові виклики, бореться з новими хворобами. Нам потрібно зрозуміти, що зараз у суспільства є запити на лікування нових складних хвороб, патологій, а ми повинні реагувати на це та створювати відповідні умови для боротьби з цими захворюваннями», – наголошує Микичак.

Заступник голови обласної ради Володимир Гірняк запевняє, що в облрада зможе дорого продати це приміщення та наводить приклад успішної продажі колишнього універмагу на площі Ринок, 32, за 63 мільйони гривень. 20 мільйонів з цієї суми буде витрачено на завершення реконструкції Львівського обласного перинатального центру.

«Чому медицина зацікавлена в продажі, тому що ці кошти залишаться в галузі. Але рішення про продаж чи реорганізацію прийме власник: обласна рада. Я був в санаторії і чесно кажучи вона мало пристосовано для якихось соціальний потреб. Однак, поїдемо, подивимось, зараз рішення ще не прийнято», – додає Гірняк.

Наразі, рішення ні щодо реорганізації, ні щодо продажу приміщення обласною радою не прийнято. На сайті обласної ради опубліковано проект рішення, щодо реорганізації  комунального закладу Львівської обласної ради «Комунальний дитячий кардіоревматологічний санаторій» шляхом приєднання його до КЗ ЛОР «Львівська обласна дитяча клінічна лікарня «Охматдит». В ньому не йдеться про продаж вивільненого приміщення, а отже чиновників та активістів очікує ще один раунд перемовин.

Назар ПРИТУЛА, Leopolis.news

Реклама

Стрічка новин