Екзарх Константинополя про РПЦ: Здається, ніби вони взяли Ісуса Христа в заручники

13:57 11 Січня 2019

Екзарх Константинополя про РПЦ: Здається, ніби вони взяли Ісуса Христа в заручники

Архієпископ Даниїл Памфільський

Архієпископ Даниїл Памфільський Української православної церкви у США, який відіграв одну з ключових ролей у створенні автокефалії в Україні, вважає, що представники Російської православної церкви маніпулюють найсвятішим, що є у церкви.

Про це він сказав в інтерв’ю «BBC News Україна».

«Вони обірвали євхаристичне спілкування з Константинополем. Я згоден з Албанським архієпископом, і сам не раз це казав: виглядає, що вони взяли Ісуса Христа в заручники і маніпулюють найсвятішим, що є в церкві», – заявив Даниїл.

Коментуючи заяви представників російської церкви про те, що РПЦ є найбільшою і найбагатшою церквою у світі, архієпископ зазначив, що критерії церкви не полягають у грошах, а в тому, як вона готова пожертвувати собою заради служінню пастві. І це його відповідь церкві Росії.

«Так, Константинопольська церква є меншою, якщо тільки брати територію Туреччини. Це маленька церква і старовинний патріархат, але він готовий пожертвувати тим, що має, і навіть своєю репутацією заради того, щоб повернути додому дитину, яка заблукала й існує сама по собі», – сказав Даниїл.

«Навіть якщо інші не будуть у цьому згідні з Константинополем. Власне, це ми зробили з Україною», – додав він.

Він наголосив, що хоча гроші і потрібні церкві для існування, але все ж вона не є банківською структурою.

Архієпископ Даниїл сподівається, що що ближчим часом вагома частина УПЦ МП перейде до нової церкви: «Ідуть переговори. Архієреї, які були з нами на зв’язку, зараз розмовляють з владикою Симеоном, з владикою Епіфанієм, щоб визначити, як вони можуть прийти до ПЦУ всіма своїми єпархіями чи частинами цих єпархій».

«З іншого боку, є велика противага: йде своєрідне фінансування від певних олігархів, депутатів Верховної Ради на сьогоднішній день, котрі намагаються заблокувати цей процес, завадити духовенству і архієреям зробити свій вільний вибір», – додав він.

Як повідомляли, загалом до ПЦУ перейшли майже 50 парафій.

Нагадаємо, Вселенський патріарх Варфоломій у суботу, 5 січня, підписав Томос про автокефалію Православної церкви України. 6 січня Вселенський патріарх Варфоломій у Стамбулі передав Томос про автокефалію Православної Церкви України митрополиту Київському і всієї України Епіфанію.

Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Реклама

Стрічка новин