Глава УАПЦ розповів про перешкоди на шляху об’єднання українського православ’я (ВІДЕО)

16:37 22 Жовтня 2018

Глава УАПЦ розповів про перешкоди на шляху об’єднання українського православ’я (ВІДЕО)

Фото: принтскрин відео

В утворенні оновленої об’єднаної української православної Церкви виникли проблеми: досі немає прийнятної для всіх учасників назви Церкви, її статуту та моделі.

Про це розповів керівник Української автокефальної православної церкви (УАПЦ), митрополит Макарій в ефірі щотижневої програми «Студія Захід з Антоном Борковським» на телеканалі Еспресо.TV, пише «РІСУ».

«Я, наприклад, не знаю, якою буде назва нової Церкви.. Для собору назви немає. Немає й спільного статуту. А його треба робити», – зазначив предстоятель.

Він наголосив, що статут нової церкви має узгоджуватися з усіма учасниками майбутнього об’єднання.

«Треба брати статут УПЦ КП, статут УАПЦ та статут УПЦ МП, й з трьох шось одно робити. А це немала робота, це тиждень-два», – заявив Макарій.

Окрім того, за його словами, відсутнє й спільне бачення того, яким буде устрій нової УПЦ – «патріарший чи митрополичий»

При цьому, за словами Макарія, Предстоятель  УПЦ КП, Патріарх Філарет нібито наполягає на затвердженні того варіанту статуту нової Церкви, який вже розроблено під його керівництвом. Про це він заявив йому минулої неділі перед молитвою подяки за Томос на столичній Софійській площі.

«Одне Євстратій говорить, а одне – саме їх святість. Я приголомшений просто був», – наголосив митрополит.

Через це, сказав Макарій, у нього тепер з’явилися сумніви щодо успішності нинішніх об’єднавчих процесів всередині українського православ’я.

«Я не мав сумніву, але після неділі (14 жовтня 2018 року – ред.) я маю сумнів. Зародився сумнів», – повідомив очільник УАПЦ.

На його думку, Константинопольському Патріарху Варфоломію слід було надати Україні Томос й після цього надіслати сюди, до Києва, власного митрополита, аби вже він відповідав за об’єднання.

Нагадаємо, що остаточно Україна зможе отримати Томос від Константинополя тільки у випадку проведення успішного об’єднавчого Собору за участю УПЦ Київського патріархату, УАПЦ й тієї частини УПЦ ( Московського Патріархату), яка бажає розірвати стосунки з Москвою.

Як повідомляли, 17 жовтня президент Петро Порошенко подав до Верховної Ради законопроект про особливості користування Андріївською церквою Національного заповідника «Софія Київська».

Згідно з рішенням Синоду, Вселенський Паріархат продовжує процедуру надання Томосу про автокефалію Українській Православній Церкві.

Синод також скасував анексію Київської Митрополії Російською Церквою та визнав канонічними Філарета і Макарія.

Leopolis.news

Реклама

Стрічка новин