ГО «Пріоритет права» понад чотири роки захищає інтереси громадян, – Емілія Фолюш

15:43 11 Серпня 2017

ГО «Пріоритет права» понад чотири роки захищає інтереси громадян, – Емілія Фолюш

Громадська організація «Пріоритет права», яку створили за ініціативи Лесі Бондарук іще до початку Революції гідності, активно включилась в революційні процеси, а згодом долучилась до допомоги учасникам АТО та їх родинам. Про це розповіла юрист ГО «Пріоритет права» Емілія Фолюш.

З чого розпочалась діяльність «Пріоритету права»?

Організація була створена іще до початку Революції гідності задля юридичної допомоги незахищеним верствам населення.

Втім «Пріоритет права» активно включився в допомогу мітингувальникам. Коли Леся Бондарук побачила людей на Майдані, дуже перейнялась їх долею, хотілось допомогти, не бути осторонь. Те, що ми вміли і знали, – це юридичний напрям, відтак розпочали займатись на волонтерських засадах саме такою допомогою.

А як саме «Пріоритет права» допомагав протестувальникам

Під час Майдану надавали житло та юридичну консультацію. Допомагали з оформленням документів тим, хто відправлявся на лікування закордон, тощо. Юридичної роботи на Майдані дійсно не бракувало.

Чим займається організація зараз?

Відразу після Революції гідності на Майдані, з початком Антитерористичної операції на сході України, активно долучились до створення першої медичної роти. Ми бачили, що на передовій бракує медиків. Юристи нашої громадської організації тоді активно включились у роботу з підготовки необхідного пакету документів, котрі згодом подали в ЗСУ та НГУ, для створення медичних рот.

Наразі ГО «Пріоритет права» займається допомогою учасникам АТО та родинам загиблих героїв. Це підготовка документів на отримання земельних ділянок, отримання передбачених законом пільг, виділення квартир.

Паралельно займаємось допомогою інтернатам, а також дітям учасників АТО – підготуватись до школи, кудись поїхати на відпочинок.

Окрім допомоги конкретним людям, чи намагається ГО «Пріоритет права» системно вплинути на процеси, скажімо, на прийняття рішень органами влади?

Так, наші юристи беруть активну участь в громадських радах при державних структурах та займають активну позицію по контролю їх діяльності.

Розмову вів Сергій БОБРА

Реклама

Останні новини