Хто стоїть за провокаціями на Цвинтарі орлят: горе-патріоти чи польсько-російські бізнесмени?

14:34 15 Лютого 2019

Хто стоїть за провокаціями на Цвинтарі орлят: горе-патріоти чи польсько-російські бізнесмени?

Фото: portal.lviv.ua

Польський військовий меморіал на Личаківському кладовищі у Львові є місцем не лише пам’яті та молитви, а й різноманітних провокацій. Здебільшого їх вчиняють молоді громадяни сусідньої країни, які нібито мають патріотичні мотиви. Але, як виявилося, здебільшого за цими молодиками «стирчать вуха» їхніх старших товаришів чи батьків, які мають добрий бізнес із Росією. Редакція Leopolis.news вирішила детальніше дослідити їхній мережевий, як то кажуть у Польщі, życiorys.

Факели для орлят і штрафи для провокаторів

У листопаді минулого року працівники й охорона Личаківського кладовища затримали трьох польських студентів. За процесуального керівництва Львівської місцевої прокуратури №1 було завершено досудове розслідування проти цих трьох громадян Республіки Польща, яких підозрювали у скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 296 (хуліганство) КК України.

Як було встановлено, 23, 26 та 28-річний зловмисники, «зневажаючи моральні засади суспільства в частині поваги до померлих та місць їхнього поховання, вчинили дії, що мали на меті зневажати суспільну пам’ять про померлого, продемонстрували зневажливе ставлення до місця поховання, суспільних і релігійних принципів та традицій, без повідомлення відповідних органів місцевого самоврядування про проведення акції із застосуванням піротехнічних засобів, підпалили два факели на Польському військовому меморіалі у Львові (так званий «Меморіал львівських орлят»), чим створили небезпеку пошкодження чи знищення поховань».

Вироком Личаківського районного суду м. Львова від 30 листопада 2018 року вказаних осіб визнано винними, їм призначено покарання у вигляді штрафу: усі троє мали сплатити по 8,5 тис. грн.

«Ху іс ху» провокатори з Личакова

Вони та ще один їхній товариш, якого оминув штраф, мають у соціальній мережі «Фейсбук» доволі активні акаунти користувачів. Отож, знайомтеся: Milan Krawczyk, Łukasz Żmuda, Krzysztof Pacynowicz, Filip Hernacki. Усі вони є між собою друзями в соцмережі. На сторінках своїх акаунтів поширюють матеріали релігійного характеру, а також пости, які свідчать про їхню прихильність до праворадикальних рухів. Цікаво, що зазначені молодики підписані на сторінки Інтернет-спільнот, що належать владній політичній партії «Право і справедливість» (PIS), та активно поширюють інформацію з них.

Milan Krawczyk навчався в ліцеї в Сопоті. На його сторінці розміщена фотографія, зроблена у Wilno, Vilniaus Apskritis, Lithuania, на якій він разом з польськими праворадикалами розгорнули прапор NSZ (Narodowe Siły Zbrojne) з написом «Смерть ворогам батьківщини». Прикольно так вийшло: у столиці чужої держави погрожувати смертю ворогам батьківщини.

Але найцікавіше те, що батько Мілана Кравчика – Даріуш Кравчик – приватний підприємець, віце-президент компанії «Balta SA», яка спеціалізується на торгівлі металургійним коксівним вугіллям та енергетичними продуктами. Крім того, Даріуш Кравчик є акціонером футбольного клубу «Легія Гданськ» (Lechia Gdańsk) та неформальним лідером фанатів клубу. Уболівальники вказаного клубу належать до ультрарадикальних угруповань РП та причетні до низки провокаційних акцій, у тому числі на території України.

Ще 2009 року акціонери «Balta SA» (серед яких є Даріуш Кравчик) створили дочірню компанію «Balta GmbH» (Німеччина), яка експортує з Росії енергоносії та металургійні товари в країни Європи. Невже син «політично» відпрацьовує вигідні контракти фірми батька з росіянами? Кравчик-молодший полюбляє носити військову форму. Бог дав йому розуму на Личакові не паплюжити мундир власної армії під час антиукраїнської, та й антипольської за своїм духом провокації.

Мілітарні фото на згадку

Ще один «герой» провокації на Личакові – Łukasz Żmuda, який живе в Торуні, також полюбляє військові вишколи. Лукаш Жмуда належить до студентської патріотичної організації «Studenci dla Rzeczypospolitej», активно поширює на своїй особистій сторінці агітаційні матеріали із закликом голосувати за політичну силу PIS.

Також любителями фаєрів є Krzysztof Pacynowicz та Filip Hernacki. На своїх особистих сторінках у Фейсбуці ці молодики розміщують чимало матеріалів, які свідчать про підтримку ідей польських праворадикальних рухів. Ось лише деякі з них.

Звичайно, молодь має право сповідувати будь-яку ідеологію, але організовувати провокації на святому для кожного поляка Цвинтарі орлят на Личакові справжній польський патріот за духом ніколи не відважиться. Ну, хіба що його батько має вигідний бізнес із Росією, бо гроші, як то кажуть, не пахнуть. Мандрувати з реваншистськими ідеями до Вільнюса чи Львова для молодої людини – це недешеве задоволення. Хоча для потрібної картинки в «Russia Today» коштів не шкодують.

Маркіян ВОЙТОВИЧ, Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Реклама

Стрічка новин