Клімкін розповів про загрози створення міністерства для заробітчан

15:24 7 Жовтня 2018

Клімкін розповів про загрози створення міністерства для заробітчан

Фото: 24 канал

Новий орган із питань трудових мігрантів навряд принесе серйозні зміни, але може ускладнити співпрацю з міністерствами інших держав.

Про це міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомив у Facebook.

«Новий орган з питань трудових мігрантів, про який зараз так багато говорять, що він може реально змінити? Ускладнити взаємодію з органами та міністерствами інших країн, забюрократизувати природний процес? Хіба цього ми хочемо?», – написав Павло Клімкін.

Він наголосив, що не проти створення окремої установи. Проте, за його словами, спочатку необхідно визначитись із її завданнями і ресурсами. Окрім того, потрібно з’ясувати роль держави, громадянського суспільства та бізнес-сектору у її функціонуванні. Потрібно вирішити, що саме держава може і має створити, що саме варто підтримати: страхування, школи, збереження національної ідентичності.

Як приклад голова МЗС навів історію зі створенням Українського інституту.

Павло Клімкін зазначив, що цьому інституту не вдалося стати не лише державним пріоритетом, але й пріоритетом у фінансуванні.

При цьому міністр наголосив, що робота відомства з питань трудових мігрантів у разі його створення, не повинна зводитися до простого консульського обслуговування та законного захисту прав українських громадян.

«Це, так би мовити, «обов’язкова програма». Але наші трудові мігранти, наші закордонні українці, наша діаспора – це активна творча сила, це наш національний ресурс, це те, чим ми не маємо права нехтувати», – зазначив він.

Leopolis.news

Реклама:

Стрічка новин