Колектив Львівського центру краєзнавства: Дитячі турбази в Карпатах хочуть віддати у приватні руки

15:43 25 Вересня 2017

Колектив Львівського центру краєзнавства: Дитячі турбази в Карпатах хочуть віддати у приватні руки

Фото: Марія Шевців

Керівники дитячих туристичних баз у Карпатах, які підпорядковуються Львівському обласному центру краєзнавства, екскурсій і туризму учнівської молоді, заявили про знищення Львівської облрадою цих закладів, щоб віддати їх у приватні руки.

Про це заявив керівник гуртка «Пішохідний туризм» Жидачівського навчально-виховного комплексу Анатолій Люсак під час прес-конференції сьогодні, зачитуючи лист трудового колективу Львівського обласного центру краєзнавства, екскурсій і туризму учнівської молоді, повідомляє кореспондент Leopolis.news.

У листі написано, що 22 вересня, уже вдруге, наприкінці робочого дня керівництво обласної ради в супроводі журналістів, без попередження адміністрації закладів, здійснило рейд на туристичні дитячі бази «Полонина» та «Трембіта», «де провело чергову передвиборчу акцію».

«У коментарях перевіряльників знову і знову звучало, що дитячі туристичні бази Львівщині не потрібні, що вони не заробляють грошей. Державні мужі, більшість із яких прийшла до влади з бізнесу, вважають, що дитячі турбази повинні давати прибуток, і не хочуть розуміти, що це не можливо і не є основним завданням закладу. Варто їм знати й те, що в нашій державі більшість населення живе на межі бідності, тож дітям із таких сімей не доступний відпочинок за кордоном чи дороге оздоровлення в літній та канікулярний період», – наголошують працівники центру.

Також у листі написано, що після першої перевірки, яка відбулася 11 вересня, заступник голови Львівської облради Володимир Гірняк та голова бюджетної комісії Олег Домчак заявили, що дитячі бази заберуть із підпорядкування Львівського обласного центру.

«Коли ця інформація стала доступна громадськості, риторика представників облради змінилася, методи тиску стали витонченішими. Але мета їхня залишилася та сама: припинити роботу гуртків, забрати бази в Карпатах із великими земельними ділянками (2 га, 2,5 га та 4 га), а також незавершене будівництво дитячої турбази в центрі Львова», – вважають працівники Львівського обласного центру краєзнавства, екскурсій і туризму учнівської молоді.

Юрисконсульт Львівського обласного центру краєзнавства, екскурсій і туризму учнівської молоді Руслан Грицак наголосив, що перевірки турбаз «Карпати» (с. Дубина), «Трембіта» і «Полонина» (с. Славське) спрямовано на те, щоб підготувати можливість продажу земельних ділянок у Карпатах. Руслан Грицак сказав, що працівники відстоюватимуть ці бази на пікетах. Якщо їх не почують і обласна рада вчинить якісь заходи для закриття баз, працівники центру звертатимуться до суду.

Нагадаємо, сьогодні працівники дитячих турбаз Львівського обласного центру краєзнавства, екскурсій і туризму учнівської молоді, представники туристично-спортивних та туристично-краєзнавчих гуртків та позашкілля вийшли на пікет проти знищення цих закладів.

Леся БУРБАН, Leopolis.news

Останні новини