Заступник міністра охорони здоров’я презентував у Львові госпітальні округи

13:11 12 Січня 2017

Заступник міністра охорони здоров’я презентував у Львові госпітальні округи

Фото: МОЗ

МОЗ працює над створенням мережі госпітальних округів в Україні, однак основні обов’язки з визначення меж воно передало місцевим органам самоврядування.

Про це повідомив на прес-конференції перший заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк, повідомляє кореспондент Leopolis.news.

Нагадаємо, 30 листопада 2016 року МОЗ затвердило технічні умови для формування мережі госпітальних округів у регіонах України.

Головними критеріями для утворення госпітального округу є:

  • наявність принаймні однієї лікарні інтенсивного лікування (першого чи другого рівня);
  • охоплення території з населенням мінімум 200 тис. осіб у разі наявності лікарні 2-го рівня або 120 тис. осіб у разі наявності лікарні тільки 1-го рівня;
  • можливість доїзду до лікарні інтенсивного лікування з будь-якої точки округу за 60 хвилин.

Як розповів Ковтонюк, до 1 лютого Кабмін повинен затвердити поданий обласними державними адміністраціями межі округів та їхній склад:

«Регіони повинні самостійно визначити кількість округів, а уряд перевірить їх на відповідність методиці. Якщо вони відповідають методиці – їх автоматично затверджують. Ми діємо в дусі децентралізації».

На нараді з керівниками районів та лікарями Львівщини в. о. директора департаменту охорони здоров’я ЛОДА Ірина Микичак зазначила, що в області обговорюють створення 10 госпітальних округів.

Очільник області Олег Синютка зазначив, що уникнути оптимізації закладів охорони здоров’я не вдасться, однак закриття лікарень допустити не можна.

Назар ПРИТУЛА, Leopolis.news

Реклама

Останні новини