Заступник міністра охорони здоров’я презентував у Львові госпітальні округи

13:11 12 Січня 2017

Заступник міністра охорони здоров’я презентував у Львові госпітальні округи

Фото: МОЗ

МОЗ працює над створенням мережі госпітальних округів в Україні, однак основні обов’язки з визначення меж воно передало місцевим органам самоврядування.

Про це повідомив на прес-конференції перший заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк, повідомляє кореспондент Leopolis.news.

Нагадаємо, 30 листопада 2016 року МОЗ затвердило технічні умови для формування мережі госпітальних округів у регіонах України.

Головними критеріями для утворення госпітального округу є:

  • наявність принаймні однієї лікарні інтенсивного лікування (першого чи другого рівня);
  • охоплення території з населенням мінімум 200 тис. осіб у разі наявності лікарні 2-го рівня або 120 тис. осіб у разі наявності лікарні тільки 1-го рівня;
  • можливість доїзду до лікарні інтенсивного лікування з будь-якої точки округу за 60 хвилин.

Як розповів Ковтонюк, до 1 лютого Кабмін повинен затвердити поданий обласними державними адміністраціями межі округів та їхній склад:

«Регіони повинні самостійно визначити кількість округів, а уряд перевірить їх на відповідність методиці. Якщо вони відповідають методиці – їх автоматично затверджують. Ми діємо в дусі децентралізації».

На нараді з керівниками районів та лікарями Львівщини в. о. директора департаменту охорони здоров’я ЛОДА Ірина Микичак зазначила, що в області обговорюють створення 10 госпітальних округів.

Очільник області Олег Синютка зазначив, що уникнути оптимізації закладів охорони здоров’я не вдасться, однак закриття лікарень допустити не можна.

Назар ПРИТУЛА, Leopolis.news

Останні новини