Квурт – про унікальність Винників, Львівську агломерацію та політику

20:03 3 Листопада 2016

Квурт – про унікальність Винників, Львівську агломерацію та політику

У прес-центрі Leopolis відбулася традиційна зустріч «Діалоги без краваток», гостем якої цього разу став міський голова Винників Володимир Квурт.

Мер Винників на зустрічі із журналістами, депутатами місцевих рад, підприємцями та активістами розповів про мотивацію стати міським головою, про те, чим живуть Винники зараз та які плани мають на майбутнє та поділився своїми думками про полії, які зараз відбуваються в державі.

Володимир Квурт

Про мотивацію повертатися в політику

– Насправді я з політики нікуди не виходив. Завжди був у середовищі людей, які цікавилися, які прагнули змін, як в усій країні, так і в місті. Рішення піти на вибори було досить спонтанним, неочікуваним і для мене самого.

Мотивація проста: для того, щоб питати у когось про зроблене, дорікати за те, що зроблено не так, запитай у себе, що ти зробив, чого прагнув, щоб сталося інакше. Мотивація у мене проста, людська.

Безперечно, після чотирьох років дистанції від активної політики, це був шанс повернутися, спробувати себе у новій якості. Працювати секретарем Львівської міської ради і пробувати вирішувати справи від імені першої особи – це зовсім інші речі. За рік роботи можу сказати, що це зовсім інша відповідальність, інше навантаження та зовсім інші виклики.

Володимир Квурт

Про ціну Квурта

– Дорого.

Про причини негараздів в Україні

– Причина багатьох проблем в Україні – це відсутність довіри. Ми не довіряємо один одному, ми не довіряємо владі, не довіряємо різним інституціям, не довіряємо сусіду. Однак без довіри ми ніколи не збудуємо ні міста, ні країни. І досить імітувати. Адже можна багато обіцяти, займатися популізмом, але результату це не дасть.

До прикладу те, що Верховна Рада затвердила високі зарплати у нас сприйняли на ура. Але чи це мудро? Політична система у нас, як відомо, оплачується із кишені олігархів. Питання: ці олігархи зацікавлені, щоб існували політичні партії поза зоною їх впливу? Якщо ці партії будуть фінансуватися із державного бюджету, тобто за наші кошти, то ми зможемо контролювати партії, а не олігархи. Давайте вибудовувати системи контролю, але не вестися на ці дешеві розповіді про те, як вони круто живуть. Давайте просто порахуємо, скільки треба депутату, щоб він нормально працював. Давайте відсіювати звідти полову, а не визначати депутата по рівню заробітної плати. Коломойському, Ахметову та багатьом іншим, безперечно, зарплата не потрібна, але там є багато інших, яким ця заробітна плата важлива і вони на неї працюють.

Володимир Квурт

Про ставлення до децентралізації

– Під час слухань у Комітеті Верховної Ради достойники заявили, що сьогодні нічого не заважає Винникам об’єднатися із Львовом. Воно наче й так. Але тоді м. Винники зникне, як юридичний суб’єкт. Чи може із цим погодитись громада? Тобто місто, яке має майже 700-літню історію, яке говорить про 350 років Магдебурзького права, яке має багатющу історію поселень на цій території, які датуються до 20 тисяч років до нашої ери, місто, до музею якого причетні провідники нації, має зникнути? Ми не можемо із цим погоджуватись.

На мою думку, якщо децентралізація сьогодні зведеться лише до утворення об’єднаних територіальних громад – це буде чергова профанація. Бо сьогодні це ігри панів, які формують під себе нові земельні ділянки. І наступні п’ять років ми будемо спостерігати, як ці землі успішно розпродають. Після цього говорити про якісь нові можливості для наших територій не буде підстав. Бо реальної децентралізації та формування можливостей для громад не створено.

img_4987

Про відсутність управлінців у державі

– Всі кажуть, що Україна дуже багата держава, але де ці люди, які можуть належно використати цей ресурс? Де управлінці? Справа в тому, що у нас до 90-го року не було управлінців, спроможних приймати самостійні рішення. Виконавці були, а управлінців – ні.

Зараз такі виконавці ростуть, їх треба виховувати.

До прикладу, у громадській раді при Винниківській міськраді сьогодні працює дуже багато молодих, активних людей і саме у багатьох із них я бачу заміну для тих, хто нині працює там.

Про Львівську агломерацію

– Я підтримую утворення Львівської агломерації ногами, руками та усім, чим можна, бо вважаю, що це шанс для Львова. Давайте не оцінювати розвиток Львова через призму сьогоднішнього очільника. Я так само не раджу дивитись на Винники через міського голову Квурта. Це не підхід, це не мудро. Давайте думати про Львів та його можливості, про Україну та її майбутнє.

img_5006

По формі агломерації побудований сучасний Париж, Нью-Йорк. У цих містах залишається місцеве самоврядування, залишаються деякі права. Адже самоврядність – це коли ви, виходячи з дому, зайшли по дорозі до міського голови і сказали усе, що про нього думаєте і що він має робити. Місцеве самоврядування – це ініціатива.

Про Винники, як місто обласного значення

– Надання статусу міста обласного значення передбачає два етапи: затвердження в обласній раді та у Верховній Раді України. Погодження обласної ради ми успішно пройшли, немає зворотного рішення. Другий етап – це Верховна Рада. На комітеті ВРУ, який очолює Власенко, ми отримали підтримку від 8 із 13 присутніх депутатів. Але рішення не було затверджено, бо, на думку членів комітету, воно потребує більшості від загальної чисельності комітету. Ми отримали два голосування проти від представників Львова, представників партії «Самопоміч». Це нас не зупиняє.

Про затримання депутатів на хабарі

 – Як я можу оцінювати цю ситуацію? Це – ганьба! У мене немає підстав не довіряти Павлові Фіщуку та й підозрілі спроби затягування розгляду цього питання на сесії були. Також варто сказати «Браво!» СБУ та військовій прокуратурі за сам факт затримання. Однак усе-таки дочекаймося рішення суду. Вчімося жити у правовій країні.

Про трамвай у Винники

 Трамвай до Винників коштував би дешевше, ніж на Сихів, якби ми використали стару штреку. Однак проблема в тому, що значна частина штреки в межах Винників – це земельні ділянки, які вже роздано. Тож ці ділянки можна хіба що викуповувати і в такий спосіб вирішувати питання. Ті, хто приймали рішення про виділення ділянок на штреці, діяли проти інтересів громади.

Про перспективи розвитку Винниківського озера

– Озеро у Винниках орендують власники Краківського ринку. Сума, яку вони сплачують, насправді не відповідає нормативно-грошовій оцінці. Сподіваюсь, що вони погодяться сплачувати адекватну вартість оренди.

У цьому випадку мене турбує два моменти: щоб орендарі платили відповідно до рішень ради, а також розвивали місце. Я вважаю, що озеро – це унікальний об’єкт, який міг би бути рекреаційним. Воно цікаве не лише винниківчанам, але й львів’янам. До війни там навіть був санаторій.

Про землю для учасників АТО

– Ми віддали учасникам антитерористичної операції 20 га. Це остання земельна ділянка, на яку місто могло залучити інвесторів, однак ми зробили вибір.

Нині з атовців зробили попрошайок. Де гідність, за яку вони боролися? Вони сьогодні випрошують те, що їм задекларували. У Верховній Раді займалися популізмом, то хай забезпечують їх грошима. Дайте їм гроші, нехай вони куплять квартиру, оплатять навчання, лікування чи землю. Вони простимулюють економіку в цій країні. У що ми бавимось? У парламенті хтось був хороший, а тепер погана місцева влада? Так, ми мали можливість дати землю. Але в мене нині є нові заяви, а дати нічого. Чому хтось має бути рівніший? Кому така справедливість потрібна?

Леся БУРБАН, Leopolis.news

Реклама

Останні новини