Лобісти львівських перевізників

11:39 9 Жовтня 2017

Лобісти львівських перевізників

Фото: insurance.lviv.ua

ЗМІ поширили заяву Андрія Швайки, керівника ЛГО «Львівтрансзахист», про ймовірну транспортну корупцію у Львівській міській раді, а також його заклик до львівської громадськості взяти активну участь у засіданні Львівського господарського апеляційного суду, яке відбудеться 10 жовтня о 09:45 за адресою: вулиця Личаківська, 81. Суд розгляне справу перевізників «АТП 14630» і «Міра і К», які оскаржили рішення Львівської міської ради про розірвання угод щодо обслуговування перевезення пасажирів у місті.

Раніше преса повідомила, що Львівський міськвиконком надіслав повідомлення двом перевізникам – «АТП 14630» і «Міра і К» – про скасування в односторонньому порядку угод із надання послуг львівській територіальній громаді. Загалом у Львові перевізники постійно порушують умови договору щодо перевезення пасажирів. Проте найбільше скарг від городян надійшло саме на Володимира Хому, власника «АТП 14630», і на двох бенефіціарів ТзОВ «Міра і К» – Івана Велійку та Миколу Шкургана.

Андрій Швайка наголосив, що чиновники юридичного відділу Львівського міськвиконкому в повідомленнях про скасування угод з «АТП 14630» і «Міра і К» не вказали задокументованих фактів порушень, що дало підставу перевізникам оскаржити в суді рішення міськвиконкому. Водночас працівники юридичного відділу Львівського міськвиконкому цілком відсторонились і від участі в суді, тобто знехтували обов’язок відстоювати інтереси територіальної громади Львова, яка найняла чиновників Львівського міськвиконкому і виплачує їм заробітну платню через сплачені податки. Ба більше, юристи міськвиконкому не тільки проігнорували судове засідання, а й не подали апеляції на рішення, яке в суді винесли не на користь пасажирів.

Активісти ЛГО «Львівтрансзахист» переконані, що така поведінка працівників юридичного департаменту, яким керує Гелена Пайонкевич, свідчить про свідоме відстоювання у Львівському міськвиконкомі економічних інтересів перевізників «АТП 14630» і «Міра і К».

Підтвердженням припущень активістів ЛГО «Львівтрансзахист» про ймовірну корупційну домовленість між приватними перевізниками і чиновниками міськвиконкому може послужити і лобістський спіч Сергія Бабака, чільного заступника міського голови, який 26 вересня завзято артикулював сім тез на користь перевізників і не виголосив жодної тези на користь городян-пільговиків. А наголошуючи, що «ніде немає безкоштовного проїзду», чиновник ще й обдурив львів’ян.

Громадська рада при управлінні транспорту Львівської міської ради, яку правильніше назвати Лояльним товариством при управлінні транспорту, 4 жовтня провела екстрене позачергове засідання щодо перевезення пільговиків.

Під час засідання представники перевізників виголошували інсинуації у стилі «а-ля Бабак», що вони в сотий раз опинились у складній економічній ситуації, яка склалась із перевезенням пільговиків, бо держава коштів на відшкодування пільгових перевезень не дає, а місто не в змозі відшкодувати всі витрати. Отож перевізники розробили кілька варіантів виходу з ситуації і представили їх на розгляд товариства. Наприкінці засідання «більшість членів (7 голосів) проголосувала за те, щоб рекомендувати управлінню транспорту звернутися до виконкому ЛМР із пропозицією запровадити пільгу в 50% вартості проїзду для пенсіонерів за віком. Інші категорії пільговиків і надалі мають їздити безкоштовно». Причиною, яка спонукала лоялістів ухвалити таке рішення, став приклад Львівської ОДА: «Хочемо також зауважити, що 50% плати за проїзд для пенсіонерів за віком ще влітку запровадили на приміських маршрутах, де замовником перевезень є облдержадміністрація».

Для історії і для нащадків оголосимо імена тих «громадських активістів», які ініціювали позбавлення пенсіонерів конституційних прав:

▪ Іван Велійка – представник ЛОО роботодавців автомобільного транспорту (засновник кількох транспортних підприємств);

▪ Мирослав Голяк – представник ГО «Львів – безпечне місто»;

▪ Юрій Кривенко – ЛОО працівників автотранспорту та шляхового господарства;

▪ Віталій Пітула – ГО «Смарт Львів»;

▪ Ірина Рєвунова – ГО «Центр безпеки міста»;

▪ Світлана Снігур – ВГО «Громадський комітет транспортної безпеки»;

▪ Андрій Швайка – представник ЛОГО «Львівтрансзахист».

Нагадаємо, що у статті 22 Конституції України сказано, що при ухваленні нових законів або внесенні змін до чинного законодавства жодного члена якоїсь організації, навіть коли разом зберуться сім таких осіб, не наділено повноваженнями звужувати зміст й обсяг наявних прав і свобод громадян. Посилання на те, що статтю 22 Конституції України порушив голова Львівської ОДА, а тому й ми собі також порушимо, ототожнюється з юнацькою незрілістю або приватним інтересом.

На інформаційний запит, надісланий на адресу hromadskaradaut@gmail.com, чому з 24 категорій пільговиків, над існуванням яких від початку вересня активно побивається заступник міського голови Сергій Бабак, так звана Громадська рада обрала саме пенсіонерів, відповідь не надійшла.

Повертаючись до тези Сергія Бабака, в якого «ніяка економіка не працює, якщо є велика кількість пільговиків», повідомимо, що в ЄС є чимало міст, де городян безкоштовно перевозять у муніципальному транспорті, а економіка успішно працює. Отож проблема не в пільговиках, а в некомпетентних чиновниках, які не здатні правильно розподілити податки городян і налагодити належну інфраструктуру в населеному пункті.

Наприклад, у квітні 2012 року питання оплати проїзду мешканців Таллінна з муніципального бюджету винесли на міський референдум, його підтримали орієнтовно 80% городян. 2016 року міська влада Таллінна розповіла, що таке рішення стало економічно виправданим, а головне – прибутковим. Львівські чиновники, скориставшись кмітливістю, можуть розпитати у Google, звідкіля естонці отримують цей прибуток.

У Польщі шість міст запровадили безкоштовне перевезення своїх городян у муніципальному транспорті, а від початку вересня цього року в Кракові безкоштовно користуються транспортними послугами учні шкіл і гімназій.

Отже, щоби львів’яни теж мали зазначений рівень якості надання транспортних послуг, Андрієві Садовому потрібно матеріалізувати свою давню і ще юну мрію – реалізувати концепцію перевезення львів’ян виключно муніципальним транспортом. А також запровадити електронний облік пасажирських потоків, щоби чиновники міськвиконкому не дивилися на стелю, вигадуючи відсотки перевезених пенсіонерів.

Для довідки: депутат Валерій Веремчук повідомив, що бюджет Львова втратив понад 300 млн гривень через безгосподарність чиновників Львівського міськвиконкому, а ще 728 млн гривень податків львів’ян лежать на банківському депозиті. Схоже, міськвиконком перебуває у глибоких роздумах, куди освоїти тіло депозиту та його банківські відсотки.

Ярослав ЛЕВКІВ, спеціально для Leopolis.news

Реклама

Стрічка новин