Львів’янам дали можливість самостійно вирішувати, хто обслуговуватиме їхні будинки

12:53 11 Жовтня 2018

Львів’янам дали можливість самостійно вирішувати, хто обслуговуватиме їхні будинки

Фото: unian.ua

Сесія Львівської міської ради ухвалила рішення про врегулювання питання управління багатоквартирними будинками та їх обслуговування у Львові.

Таке рішення депутати Львівської міської ради ухвалили під час засідання сьогодні, повідомляє кореспондент Leopolis.news.

Цим рішенням міська рада ухвалила: встановити, що львівські комунальні підприємства, предметом діяльності яких є надання послуг з управління будинками та їх обслуговування, залишаються виконавцями житлово-комунальних послуг у житлових будинках Львова, які перебували на балансовому обліку цих підприємств, до часу прийняття рішення власниками квартир та нежитлових приміщень багатоквартирних будинків про форму управління багатоквартирним будинком або створення об’єднання співвласників багатоквартирного будинку.

Директор департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради Ірина Маруняк пояснила, що, відповідно до законодавства, усі власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку є співвласниками на праві спільної сумісної власності спільного майна багатоквартирного будинку. Спільним майном багатоквартирного будинку є приміщення загального користування (у тому числі допоміжні), несучі, огороджувальні та несуче-огороджувальні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання всередині або за межами будинку, яке обслуговує більше від одного житлового або нежитлового приміщення, а також будівлі і споруди, призначені для задоволення потреб усіх співвласників багатоквартирного будинку та розташовані на прибудинковій території, а також права на земельну ділянку, на якій розташований багатоквартирний будинок та його прибудинкова територія, у разі державної реєстрації таких прав.

Тобто будинок та всі приміщення й обладнання у ньому є співвласністю власників житлових і нежитлових приміщень, а це відкидає можливість бути державною власністю чи власністю територіальної громади. Саме тому мешканцям будинку дали можливість самостійно вирішувати, хто управлятиме їхнім будинком: ОСББ, управляюча компанія чи вони прибиратимуть, ремонтуватимусь та утеплюватимуть будинок самостійно.

Зважаючи на таку ситуацію, міська рада доручила районним адміністраціям провести списання багатоквартирних житлових будинків з балансового обліку львівських комунальних підприємств у термін до 1 січня 2019 року. Також райадміністраціям доручили з 1 березня 2019 року забезпечити проведення конкурсів на призначення управителів житловими будинками, у яких не створено об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, або співвласники не прийняли рішення про форму управління багатоквартирним будинком.

Ірина Маруняк розповіла, що у Львові є 7644 будинки комунальної власності, а щотижня створюють 2-3 ОСББ. Загалом у місті є 9471 будинок. Вона також зазначила, що для роз’яснення методики переходу в ОСББ і підписання угоди з управляючою компанією уже проводять збори з мешканцями, розповсюджують матеріали у ЗМІ, готують роздаткові матеріали.

Леся БУРБАН, Leopolis.news

Реклама:

Стрічка новин