Львів’янка оформила допомогу на дитину виключно онлайн

17:32 18 Травня 2017

Львів’янка оформила допомогу на дитину виключно онлайн

Перша жінка у Львові, яка повністю оформила допомогу при народженні дитини онлайн, одержала гроші на руки.

Торік з’явилася ініціатива про оформлення допомоги он-лайн. Одна із авторок Батьківського каналу Маріанна Рудик зробила електронну петицію.

Підписи було зібрано і в квітні минулого року пропозицію оформляти допомогу онлайн зареєстровано у Львівській міській раді.

Згодом її підтримала профільна депутатська комісія. І фактично із березня цього року подавати заявку на виділення грошей на дитину у Львові стало можливим повністю через Інтернет. Для цього під рукою потрібно мати: паспорти, ідентифікаційний номер, свідоцтво про народження дитини, а також електронний підпис.

Наталія Завада – перша жінка у Львові, яка домоглася оформлення соцдопомоги без будь-яких поїздок у державну установу. Щоправда, подати заявку вдалося лише з другої спроби:

Через два тижні після подання заявки до породіллі зателефонували з управління соцзахисту Залізничного району м. Львова і попросили прийти (це була перша реакція). Наступного дня жінка подала скаргу через сайт Міністерства соціальної політики – відповіді жодної. Ще через два тижні Наталія подзвонила на гарячу лінію уряду (“1545″) і залишила скаргу. Ось оце й допомогло.

«Мені задзвонили з Міністерства і попросили код з е-мейлу для перевірки поточного стану моєї заявки. За півгодини зателефонували з відділу соцзахисту і призначили допомогу. Після цього ще надійшов лист».

Кошти пані Наталії надійшли через місяць після призначення допомоги, як зазвичай це відбувається і під час особистої подачі в паперовому вигляді. Тому після успішного завершення цієї історії жінка радить іншим матусям таке:

«Подавати тільки онлайн та не вестись на їхні прохання прийти і зробити це ще раз. Інакше змін не буде. Якщо має мама намір змінити щось у цій системі, то мусить відстояти», – зазначає Наталія Завада.

Нещодавно Наталії Заваді надійшли перші виплати на рахунок.

Leopolis.news

Останні новини