Львів за чотири місяці продав через аукціони майна на понад 100 млн грн

14:18 7 Грудня 2018

Львів за чотири місяці продав через аукціони майна на понад 100 млн грн

Фото: Агрополіт

За неповні чотири місяці в електронній системі «Prozorro.Продажі» в Україні відбулося понад 740 аукціонів, з яких у Львові – 103.

Про це розповіла начальниця управління комунальної власності Львівської міської ради Інна Свистун під час прес-конференції сьогодні, повідомляє кореспондент Leopolis.news.

Інна Свистун нагадала, що в березні почав діяти закон, який запустив малу приватизацію в системі «Prozorro». До малої приватизації, як відомо, належать об’єкти державної та комунальної власності, вартість яких менша від 250 тис. грн.

Чиновниця зазначила, що аукціони в Україні принесли бюджетам 450 млн грн, з яких ¼, або 102 млн грн, отримано у Львові. Таким чином, місто очолило рейтинг успішності запуску малої приватизації у третьому кварталі 2018 року від «Prozorro». На початку приватизаційного процесу Львів був на п’ятому місці.

«Об’єкти, які ми готували до продажу, стартово коштували 69,5 млн грн, а зростання завдяки системі аукціонів пішло на 46%. Як відомо, закон передбачав можливість виставляти стартову ціну об’єктів на аукціоні, враховуючи їхню балансову вартість. Оскільки балансова вартість об’єктів тягнеться віддавна і сьогодні є надто низькою, ми вирішили на виконкомі зробити дооцінку об’єктам, які продаватимемо. В результаті вартість продажів збільшено на 46% і бюджет отримав 102,2 млн грн», – розповіла Інна Свистун.

Вона додала, що суттєвою перевагою аукціону на «Prozorro» є розширення географії учасників. Майно у Львові купували 120 учасників із Києва, Дніпра, Луцька, Херсона, Вінниці. Це дозволило підняти вартість об’єктів і зробити ринок нерухомості Львова привабливішим.

«Були в нас аукціони з великою кількістю учасників. До прикладу, приміщення на вул. Петлюри, 2А хотіли купити 18 осіб. Серед найуспішніших наших аукціонів – об’єкт на Шпитальній, де було суттєве зростання ціни. Дуже цікавий аукціон був по Дорошенка, 37 – об’єкт, який не мав першого поверху, а лише 2 та 3. Об’єкт не продався на першому турі аукціону, тому ми трохи занепокоїлися. Але на другому етапі, коли стартова вартість приміщень була на 50% нижчою, об’єкт продався за ціною більшою, ніж його могли купити на першому турі. Таких випадків у нас було кілька і це добре для міста», – розповіла Інна Свистун.

За її словами, за чотири місяці через аукціон у Львові не змогли продати лише 3 об’єкти.

Леся БУРБАН, Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Реклама

Стрічка новин