Львівська міська дитяча лікарня отримала обладнання на 10 млн грн (ФОТО, ВІДЕО)

18:19 19 Червня 2017

Львівська міська дитяча лікарня отримала обладнання на 10 млн грн (ФОТО, ВІДЕО)

Канадські меценати у співпраці з SickKids Hospital передали Львівській міській дитячій лікарні життєво потрібне, сучасне та інноваційне обладнання на загальну суму більше ніж 10 млн грн.

Обладнання вже допомогло при проведенні кількох надскладних операцій маленьким діткам, а сьогодні, 19 червня, відбулася його офіційна передача клініці за участю канадських меценатів українського походження – родини Темертей, повідомляє кореспондент Leopolis.news.

«Всесвітньо відомий канадський нейрохірург Джеймс Рутка спільно з фондом SickKids Hospital та головним меценатом Джеймсом Темертеєм передали нашій лікарні дороге сучасне обладнання – інтраопераційний ультразвук та багато іншого обладнання, яке допоможе нашій лікарні в майбутньому та вже допомогло проводити якісніші оперативні втручання», – заявив нейрохірург лікарні Тарас Микитин.

Зокрема, відтепер у розпорядженні українських нейрохірургів є потужний мікроскоп Carl Zeiss OPMI Vario 700, який застосовують при проведенні різноманітних мікрохірургічних втручань, що потребують збільшувальної оптики. Апарат дає змогу одночасно працювати і хірургу, й асистенту, а зображення передається на монітор. Дихальний апарат Drager Fabius plus призначений для інгаляційної анестезії дітей усіх вікових груп.

Унікальний інтраопераційний УЗД апарат Alpha 6 Hitachi можна застосовувати при операціях на спинному та головному мозку, щоб чітко візуалізувати об’ємні отвори, кровоплин та лікворні порожнини.

Крім того, операційну кімнату було обладнано найсучаснішим операційним столом – SKYTRON Elite 6302, який має широкі можливості зміни конфігурації положення тіла під час операцій, а також оснащений батареєю, яка дає змогу працювати автономно.

Українські лікарі вже використали для оперативного втручання це обладнання: під наглядом та за сприяння канадського нейрохірурга Джеймса Рутки вони провели операції двом дітям.

Зазначено, що Джеймс Рутка вже не вперше відвідує Україну, де спільно з тутешніми лікарями проводить складні операції українським діткам. Цього разу його візит було приурочено передачі обладнання, користуватись яким він навчав львівських лікарів. Окрім того, на консультацію до канадського спеціаліста українського походження приїхали нейрохірурги з сусідніх областей, Одеси, Харкова та Києва.

Обладнання було закуплено за сприяння фонду SickKids Hospital (Торонто) та канадських меценатів – родини Темертей, зокрема Джеймса Темертея, який є вихідцем з Донбасу. Загалом вони сприяли закупівлі обладнання та навчанню українських лікарів у Канаді на суму понад 4 млн канадських доларів.

«Це модерне обладнання дає змогу виконувати надскладні операції дітям з мінімальним травматизмом та надавати максимально якісну допомогу. Ми вдячні від нашої клініки за це, бо завдяки таким людям доброї волі з Канади можемо мати його тут у Львові», – додав головний лікар МДКЛ Дмитро Квіт.

Фото автора

Назар ПРИТУЛА, Leopolis.news

Реклама

Останні новини