Львівська митниця хоче розробити мобільний додаток для черг на кордоні

15:23 13 Жовтня 2017

Львівська митниця хоче розробити мобільний додаток для черг на кордоні

У Львівської митниці є ідея щодо розробки мобільного додатку про черги на кордоні на зразок польського Granica.

Про це повідомив у «Facebook» начальник Львівської митниці Левко Прокіпчук.

За словами керівника митниці, як свідчить моніторинг ситуації з чергами на кордоні дуже рідко всі пункти пропуску однаково завантажені. Зазвичай завжди є кілька пунктів, де ситуація є кращою.

«Причини цього називають різні, починаючи від різної завантаженості, якості дорожнього покриття, завершуючи посиленою перевіркою на предмет перевезення тютюнових виробів з української чи польської сторони», – зазначив він.

Тому, плануючи поїздку за кордон, Левко Прокіпчук радить перед від’їздом перевірити яка ж ситуація в пунктах пропуску. Для цього є різні джерела, зокрема:
1) ресурс Державної фіскальної служби – http://kordon.sfs.gov.ua/uk/Home/Countries/pl/o
Принцип його роботи полягає в тому, що здійснюючи пропуск посадова особа митниці, опитує громадянина час його очікування на перетин, вносить до баз даних, а далі – комп’ютерна система вираховує середній показник.
2) ресурс Державної прикордонної служби – http://dpsu.gov.ua/ua/map/
а для тих, хто вірить лише своїм очам – можна переглянути веб-камери за цим посиланням –
http://dpsu.gov.ua/ua/border/
3) є частка людей, які більше довіряють даним, що наводяться польськими службами, для них є теж свій ресурс
https://granica.gov.pl/index_wait.php?p=u&v=pl&k=p
4) ресурс, в якому Львівська митниця об’єднала ресурси 3 вищеназваних сайтів
http://loda.gov.ua/karta_kordon/index.php
Тут, крім тих даних, які можна отримати з вищенаведених сайтів, можна й переглянути прогнозований статистичний час очікування в кожному пункті пропуску залежно від дня та часу перетину кордону. Звісно, що це лише аналіз даних за попередні 6 місяців, і він не завжди буде точний, але прогноз погоди ми все одно дивимося, хоча і синоптики можуть помилитись.
5) є ще багато різних груп у різних месенджерах, де вже дані передаються не державними структурами, а тими, хто стоять в чергах (це вже для тих, хто взагалі не довіряє будь-яким офіційним даним)

«Який ресурс обирати для ознайомлення з станом на кордоні залежить від Вас. Але повірте, зберегти свій час можна переглянувши перед виїздом, а чи бува в сусідньому пункті пропуску немає черг», – зазначив начальник Львівської митниці.

«Є хороші ідеї щодо розробки мобільного додатку на зразок польського Granica, але потрібно ІТ-спеціаліста, який би міг їх реалізувати. Тому, якщо є бажання зробити щось корисне і знання програмування пишіть в приват», – додав він.

Левко Прокіпчук також пригадав, що був проект з поляками, щоб час очікування рахував комп’ютер через застосування зчитувачів номерних знаків при під’їзді до пункту пропуску і при виїзді. Однак, за його словами, як завжди питання щодо фінансування зупинило ідею.

Зазначимо, що ще у 2015 році польські митники підготували безкоштовний додаток для мобільних пристроїв, який буде корисним для людей, які перетинають кордон, особливо водіїв вантажівок, що перетинатимуть східні кордони Польщі. Додаток під назвою «Granica»  надає інформацію про поточну ситуацію на польських прикордонних переходах з Україною Росією та Білоруссю.

Додаток «Granica»  розроблений для мобільних пристроїв з найбільш популярними операційними системами. Його безкоштовно можна завантажити на Google Play, в App Store і Windows Store. Додаток може працювати на шести мовах: польською, англійською, українською, російською, білоруською та німецькою мовами.

Окрім того, додаток «Granica»  також надає можливість прогнозувати час очікування та довжину черги протягом наступного тижня.

Leopolis.news

Реклама

Стрічка новин