Львівська влада: «вікон життя» не буде через «низьку ефективність» | блог Любомира Босаневича

19:20 31 Серпня 2016

Львівська влада: «вікон життя» не буде через «низьку ефективність» | блог Любомира Босаневича

Можливості анонімно залишити новонароджене немовля у Львові більше не буде.

Чиновники посилаються на низьку ефективність роботи таких «вікон»: протягом 2009-2014 років у такий спосіб порятували життя «лише» 4 немовлятам. Також у відповідях вказують на відсутність юридично-правової бази для діяльності такого «вікна».

Про це у відповіді на мій депутатський запит офіційно повідомили Департамент охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації та Управління охорони здоров’я департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради.

Окрім того, чиновники Львівської міськради, посилаючись на відсутність правового підґрунтя, вказують на беззахисність медичних працівників, які повинні доглядати за «вікном життя». Зокрема, нагадують випадок, коли замерзло немовля через те, що не спрацював звуковий сигнал у такому «вікні».

Це й стало поштовхом для закриття двох львівських «вікон». Чи варто нехтувати можливістю дати шанс немовлятам вижити, коли жінка, що народила дитину хоче від неї відмовитись з тих, чи інших причин? Невже кількість мертвих немовлят і абортів стала просто статистикою? Ми ж не живемо у часу похмурого Середньовіччя. Людське життя – це не цифра, а душа і серце, яке б’ється. Історія «бебі боксів» насправді сягає кількох століть у різних країнах світу.

Ставлення до такої можливості в світі суперечливе, проте, у Чехії, Франції, Німеччині вони працюють.

У Австрії такі «вікна» діяли до недавнього часу, аж поки законодавчо не були дозволені анонімні роди, що також може бути вирішенням проблеми. У Росії теж цього річ закрили бебі-бокси, посилаючись на те, що за 5 років було врятовано «лише» 35 малюків, натомість, за той же ж період часу, 619 росіянок засудили за вбивство новонароджених дітей. Це таке ж, як закрити двері на ключ зовні, стукати в них і очікувати, що тобі відкриють, хоча єдиний екземпляр ключа лежить у твоїй же кишені. Особисто я і, думаю, більшість львів’ян тримають курс на Європу, а не на державу-агресора.

Львівські чиновники пообіцяли виправити ситуацію проведенням профілактичних бесід із жінками із «зони ризику». Але чи допоможе це? Надіюсь, що так, хоча опускати руки не збираюсь ні я, ні УКРОП, який проводить консультації із вивчення юридичних можливостей таки поновити роботу «вікон життя».

Фото: portal.lviv.ua

Любомир БОСАНЕВИЧ, для Leopolis.news

Останні новини