Липневе писанкування іноземців у Шевченківському гаю

15:56 28 Липня 2016

Липневе писанкування іноземців у Шевченківському гаю

Писанкарство існує в багатьох країнах світу, проте саме в Україні регіональний колорит, відображений у лініях орнаментів, у кольорах писанок викликає щирий подив і захоплення.

Саме тому розмова про українську писанку, особливості писанкарства в Україні, у Львові, де 2013 року археологи знайшли писанку ХV ст., неабияк зацікавила учасників Міжнародної літньої школи «Українська мова та країнознавство», які приїхали  зі Словенії, Чехії, Швеції, Німеччини, Франції, Іспанії, Австрії, Фінляндії, Південної Кореї та Японії до Львівського національного університету імені Івана Франка вивчати українську мову та пізнавати національну культуру.

У рамках програми літньої школи іноземці відвідали Музей народної архітектури та побуту у Львові  та були вражені унікальним ландшафтом, культурними і природними об’єктами музею. Гостинність і професіоналізм працівників скансену, писанкарський майстер-клас від доцента кафедри українського прикладного мовознавства, заступника декана філологічного факультету, фольклориста та мисткині Ірини Кметь посприяли, аби цей липневий день надовго запам’ятався гостям із 10 країн світу.

«Зробити якийсь національний продукт своїми руками – це найкращий спосіб пізнати культуру», – переконані слухачі літньої школи. А тому під час писанкарського майстер-класу від Ірини Кметь іноземці намагались старанно виконувати кожну лінію, охоче переймаючи вміння писати автентичні українські писанки. Лійкоподібним писаком на поверхні яйця іноземні писанкарі зобразили символ початку життя, життєвої долі, відомий у багатьох культурах світу і типовий для писанок Західної України – зірку.

Однак писанка у кожного вийшла по-своєму оригінальна. А на одного з учасників літньої школи Давида Мастни з Чехії чекала справжня несподіванка –  писанку із надписом «Многая літа, Давиде» під звуки пісенного вітання колег з нагоди його дня народження.

За словами Ірини Кметь,  «писанка – це листівка, на якій ми пишемо свої побажання». Тож щирі побажання миру, радості й добра через кілька днів  іноземці повезуть з України у свої рідні країни.

IMG_2386 IMG_2412 IMG_2433 IMG_2457 IMG_2486 IMG_2548 IMG_2595 IMG_2635 IMG_2664 IMG_2688 IMG_2689 IMG_2691 IMG_2711

Фото Олега Вівчарика

Прес-центр ЛНУ ім. І. Франка

Реклама

Стрічка новин