Людмила Денісова: Якщо Сенцов припинив голодування, він у критичному стані

17:16 5 Жовтня 2018

Людмила Денісова: Якщо Сенцов припинив голодування, він у критичному стані

Фото: .segodnya.ua

Уповноважений з прав людини в Україні Людмила Денісова вимагає, щоб українському політв’язню Кремля Олегу Сенцову надали найкращих незалежних медичних спеціалістів, які проведуть його повний медичний огляд.

Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.

«Олег Сенцов припинив голодування. Це означає, що він у критичному стані, практично за межею», – написала омбудсмен.

За її словами, в Росії виключно словесно, без медичних довідок запевняли, що стан його здоров’я задовільний, але, переконана вона, це неправда.

«Вони б його тоді не «вмовляли» припинити голодування і постійно не тиснули б на політв’язня психологічно. З такими цілями, з такою силою волі, відданістю та щирою українською позицією людина не могла здатися», – заявила Денісова.

Вона зазначила, що вихід з голодування – процес ще складніший і страшніший, аніж саме голодування.

«Я глибоко переконана, що в РФ не забезпечують йому належний медичний супровід. Бо я і раніше вимагала надати йому висококваліфікованих спеціалістів, але Кремль цього не зробив», – додала вона.

Омбудсмен закликала РФ зберегти життя Сенцова. Вона вимагає, щоб йому надали найкращих незалежних медичних спеціалістів, які проведуть його повний медичний огляд.

«Я хочу бачити висновок про стан здоров’я Олега Сенцова. Окрім цього, саме фахові спеціалісти-дієтологи мають розробити схему виходу з голодування. Цих лікарів ми можемо привезти з України чи Європи», – сказала Денісова.

Також вона наголосила, що чекає якнайшвидшого свого доступу до політв’язня, щоб особисто пересвідчитися, що його життю нічого не загрожує. Денісова додала, що за потреби може у цей же день виїхати до колонії в Лабитнангі.

Нагадаємо, сьогодні російські ЗМІ повідомили, що  український режисер Олег Сенцов, незаконно засуджений у Росії, припинив голодування, яке розпочав з середини травня.

Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Реклама

Стрічка новин