Люди, що офіційно володіють зброєю, не мають чіткого розуміння правил користування нею, – Денис Пилат

15:03 9 Серпня 2017

Люди, що офіційно володіють зброєю, не мають чіткого розуміння правил користування нею, – Денис Пилат

Громадська ініціатива «Братство честі» поставило собі за мету навчити громадян правил володіння зброєю, ознайомити їх з законодавством, а також дати навички з маскування, картографії, тощо. Про ініціативу розповів координатор «Братства честі» Денис Пилат.

Розкажіть про ініціативу «Братство честі»?

«Братство честі» – це громадська ініціатива. Основне завдання – організація тренінгів та вишколів для усіх, починаючи з 18-ти років. Ми навчаємо свідомих громадян навичок володіння зброєю, знайомимо із правилами поводження, зберігання та застосування зброї що передбачені законом.

Сама ідея викристалізувалась з ГО «Рабів до раю не пускають». Спочатку ми зосередились на розвитку фізичної культури для молоді – Urban Style. ГІ «Братство честі» – це вже для повнолітніх і свідомих громадян. По-перше, старше 18-ти, адже це уже повнолітні. По-друге, в ранньому віці такий матеріал зовсім не засвоюється. По-третє, такими знаннями варто володіти лише усвідомлюючи їх значення та відповідальність, аби їх не застосовували неправильно.

Розкажіть про програму навчань.

У нас уже відбувся випуск першої групи. Вони отримали базові знання з високоточної стрільби, прицілки та пристрілки, навчились користуватись балістичними калькуляторами, дізнались, які фактори необхідно враховувати при стрільбі на великі дистанції. Курсантам також розповіли про навички маскування в зеленій зоні та в умовах міста, картографію, юридичні нюанси при отримані та зберіганні зброї.

Як можна бачити, в вас багато уваги приділяється законодавству.

Саме так. Слід розуміти, що враховуючи ситуацію на сході, озброїлись. Втім отримати дозвіл та придбати зброю це одна річ. Значна кількість людей, володіючи зброєю, не мають чіткого уявлення про правила поведінки зі зброєю, її зберігання, пересування зі зброєю та власне в яких обставинах її можна застосовувати.

Окрім навчання високоточної стрільби та нюансів законодавства які плани маєте іще?

У подальшому ми плануємо робити ширший курс для людей з запитом на різні напрямки знань. Буде курс з володіння і застосування автоматичної нарізної зброї. Також плануємо курс з володіння і застосування пістолетів. Окрім того, хочемо ґрунтовніше розповісти про навички маскування. У разі, якщо люди плануватимуть вступати у ряди ЗСУ чи НГУ, то такі навички їм будуть корисними.

Для кого буде цікавим долучитись до «Братства честі»?

Насправді навчання від «Братства честі» буде цікавим абсолютно різним людям. На курсі, що уже завершився, наприклад, був хлопець, що з раннього дитинства орієнтується у володінні зброї, був у Пласті, постійно подорожує. Також був хлопець, котрий дуже далекий від зброї, але з дитинства мріяв навчитись володінню зброєю. Була дівчинка волонтерка. Тобто «Братство честі» буде цікавим як тим, хто далекий від володіння зброєю, так і тим, що мало не щотижня стріляє.

Які маєте плани на майбутнє?

Ми долучились до змагань приурочених дню незалежності, що організовані ГО ССК Карабін. Також поки що лише мріємо та маємо сподівання організувати польовий вишкіл. Для початку плануємо на один тиждень, згодом – на довше. Основне завдання, що ставимо перед собою, – це підвищити культуру володіння зброєю в громадян.

Розмову вів Сергій БОБРА

Реклама

Останні новини