Масове отримання угорських паспортів у Береговому розслідують як держзраду

17:23 28 Вересня 2018

Масове отримання угорських паспортів у Береговому розслідують як держзраду

Правоохоронці розслідують кримінальне провадження у зв’язку з фактами видачі громадянам України паспортів Угорщини у Береговому Закарпатської області за статтею про державну зраду.

Як інформує прес-служба прокуратура Закарпатської області, за повідомленнями у ЗМІ прокуратура внесла відомості до ЄРДР та зареєстровано кримінальне провадження щодо умисного вчинення громадянами України діянь на шкоду суверенітетові, державній та інформаційній безпеці країни, що вказує на наявність ознак кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.111 КК України – державна зрада.

Мова йде про відео, опубліковане на одному з центральних видань, в якому громадяни України, присягаючи на вірність іншій державі, отримують паспорти громадян Угорщини. При цьому, посадові особи установи де відбувались події, рекомендували приховувати факт отримання іноземного громадянства від державний структур України.

Здійснення досудового розслідування доручено СВ УСБУ в Закарпатській області під процесуальним керівництвом прокуратури Закарпатської області.

Ч.1 ст. 111 КК України – державна зрада, тобто діяння, умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України: перехід на бік ворога в умовах воєнного стану або в період збройного конфлікту, шпигунство, надання іноземній державі, іноземній організації або їх представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України.

Нагадуємо, що відповідно до ч.2 ст.111 КК України, звільняється від кримінальної відповідальності громадянин України, якщо він на виконання злочинного завдання іноземної держави, іноземної організації або їх представників ніяких дій не вчинив і добровільно заявив органам державної влади про свій зв’язок з ними та про отримане завдання.

Скандальне відео у консульстві Угорщини зняв прикордонник – Москаль

Як повідомляли, раніше ЗМІ оприлюднили відео, на якому українцям роздають паспорти Угорщини у консульстві Угорщини в Береговому з проханням не повідомляти про це владі.

Міністр закордонних справ України заявив, що угорського консула видворять з України.

У відповідь глава МЗС Угорщини Петер Сійярто пригрозив ще більше сповільнити інтеграцію України до Європейського Союзу, а також пообіцяв аналогічні заходи у відповідь.

Leopolis.news

 

 

 

 

 

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Реклама

Стрічка новин