Мешканці Солонки забили на сполох через 20 га землі, яку виділяють атовцям

12:45 9 Жовтня 2017

Мешканці Солонки забили на сполох через 20 га землі, яку виділяють атовцям

Фото: Прикордоння

Мешканці села Солонка вважають, що під виглядом виділення землі для учасників антитерористичної операції відбувається захоплення низки ділянок за межами їхнього населеного пункту.

Про це написано у зверненні мешканців села Солонка, яке було озвучено під час засідання комісії Громадської ради при Львівській облдержадміністрації сьогодні, повідомляє кореспондент Leopolis.news.

У зверненні йдеться про те, що начебто для учасників бойових дій за межами Солонки було виділено 20 га землі. Дозвіл 20 учасникам АТО з різних областей України, щоб вони звернулися в управління Держгеокадастру для виготовлення документів на цю землю, надано відповідно до рішення позачергового засідання сесії Солонківської сільської ради від 4 серпня 2017 року. Рішення сесії підписав не голова сільської ради, а її секретар.

3 жовтня цього року управління Держгеокадастру видало перший наказ на дозвіл виготовлення документів на землю. Цей документ підписав колишній керівник управління в той день, коли новий директор був у відрядженні. Мешканці вважають, що в обох цих рішеннях є корупційна складова. Депутат Львівської обласної ради Ярослав Качмарик зазначив, що у процесі виділення землі біля Львова бачить дві маніпуляції: ім’ям учасників АТО та громадою Солонки.

«Хтось маніпулює громадою Солонки хоча б тому, що таке рішення приймали на позачерговій сесії. Хто збирав позачергову сесію, які підстави? В цьому випадку я їх не бачу. Інша річ – маніпулюють учасниками АТО. Бо, очевидно, мешканці міст, не маючи досвіду, не оброблять по гектару землі. А саме таким є цільове призначення ділянок біля Солонки – особисте сільське господарство. Та й узагалі, хто оброблятиме по гектару землі, з якої видно місто Львів? Наші учасники бойових дій не мають грошей на виготовлення документації, вже не кажучи про будівництво дачі біля Львова. Там стоятимуть інші речі, і замовники цих процесів – також інші люди, які мають кубічні метри грошей», – сказав Ярослав Качмарик.

Він додав, що для ведення сільського господарства можна було б виділити інші, більш віддалені території, а не по гектару землі безпосередньо біля Львова.

Члени комісії при Громадській раді вирішили звернутися до правоохоронних органів, щоб вони вивчили зауваження мешканців Солонки, а також в управління Держгеокадастру із проханням призупинити процес виділення 20 га землі до того часу, коли правоохоронні органи нададуть свої висновки.

Леся БУРБАН, Leopolis.news

Реклама

Стрічка новин