Мін’юст запровадив Єдиний реєстр боржників

17:49 11 Січня 2017

Мін’юст запровадив Єдиний реєстр боржників

Фото: newspravda.com

До Єдиного реєстру боржників вноситимуть дані про громадян та компанії, які, відповідно до рішень суду, визнано боржниками і щодо яких відкрито відповідне виконавче провадження.

Про це повідомляє «Урядовий портал».

Запуск реєстру передбачено положеннями ЗУ «Про виконавче провадження», які набули чинності 5 січня. Відповідно до вимог законодавства, відомості про боржників, які включено до Єдиного реєстру боржників, мають бути відкритими та повинні розміщуватися на офіційному веб-сайті Міністерства юстиції.

Виконавець одночасно з винесенням постанови про відкриття виконавчого провадження зобов’язаний внести до вказаного реєстру відомості про боржників, які мають зобов’язання перед фізичними чи юридичними особами за судовими рішеннями та рішеннями інших органів.

Не підлягають внесенню відомості про боржників:

  • які є державними органами, органами місцевого самоврядування;
  • які не мають заборгованості за виконавчим документом про стягнення періодичних платежів більше 3 місяців;
  • за рішенням немайнового характеру.

Відомості про боржника виключають з Єдиного реєстру боржників одночасно з винесенням постанови про закінчення виконавчого провадження, повернення виконавчого документа стягувачу, повернення виконавчого документа до суду чи в день встановлення виконавцем факту відсутності заборгованості за виконавчими документами про стягнення періодичних платежів.

Leopolis.news

Реклама

Останні новини