МОЗ підписало меморандум з поліцією про захист лікарів «швидкої»

18:24 28 Вересня 2018

МОЗ підписало меморандум з поліцією про захист лікарів «швидкої»

Фото: bykvu.com

Міністерство охорони здоров’я України підписало Меморандум про співпрацю з Національною поліцією України для забезпечення належного захисту працівників швидкої допомоги.

Про це повідомила на своїй сторінці у Facebook в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

За її словами, нерідко медики й самі стають пацієнтами, адже зазнають нападів з боку людей, яким хочуть допомогти.

«Медпрацівники поки що майже беззахисні перед агресивною поведінкою, з якою стикаються під час виконання службових обов’язків. А поліція подекуди не надто охоче виїжджає на такі виклики. До того ж такі напади часто не фіксуються в статистиці, а конфлікти і погрози не беруться на облік», – повідомляє Супрун.

Вона зазначає, що впродовж 2013 –2017 років в Україні було зареєстровано 543 злочини, вчинені проти життя і здоров’я медичних працівників під час виконання ними службових обов’язків, троє із яких померли. За 2017 рік лише зафіксованих випадків нападу на медичних працівників було 152.

«Меморандум з Нацполіцією підписано, щоби почати спільно налагоджувати якісну співпрацю та знайти дієві способи, аби захистити медичних працівників. Для поліції має бути пріоритетом захист своїх колег з бригад екстреної медичної допомоги», – пише міністр.

За її словами, в межах цього меморандуму буде опрацьовані питання щодо можливості: супроводу медичного працівника, за його зверненням представниками Національної поліції України; внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запровадження адміністративної відповідальності; розгляд питання щодо встановлення кримінальної відповідальності фізичних осіб за протиправні дії, а саме: погрози, нанесення тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості, посягання на життя, захоплення в заручники медичних працівників під час надання медичної допомоги.

Leopolis.news

Реклама:

Стрічка новин