«Муніципальна дружина» не має права затримувати чи навіть вимагати документи у громадян

18:35 11 Жовтня 2017

«Муніципальна дружина» не має права затримувати чи навіть вимагати документи у громадян

Фото: Leopolis.news

Працівники «Муніципальної дружини» здійснюючи охорону громадського порядку та охорону комунальних підприємств сильно обмежене законодавством. Згідно закону вони не наділені повноваженнями перевіряти документи у громадян або затримувати їх.

Про це, а також про щоденну діяльність в інтерв’ю для Leopolis.news розповів керівник «Муніципальної дружини» Роман Хом’як.

П. Романе, розкажіть, насамперед, що таке «Муніципальна дружина» та які основні завдання перед нею стоять.

ЛКП «Муніципальна варта» займається охороною громадського порядку та комунальних підприємств.

У ЗМІ часто трапляються різночитання: «Муніципальна варта» та «Муніципальна дружина». Як правильно?

«Муніципальна дружина» є структурою старого взірця, котра зараз проходить реорганізацію. Наразі відбувається оформлення відповідних документів уже з новою назвою «Муніципальна варта».

Розкажіть як відбувається набір працівників. Які саме критерії до претендентів?

Ми набираємо людей віком від 20 до 45 років. Спочатку ми оформлюємо людину на стажування, яке триває 3 місяці. Після того ми приймаємо працівника на роботу, де він має пройти ще 1-2 місяці випробувального терміну.

Маємо обмежений бюджет. Отож на сьогодні середня зарплата наших працівників 4 000 грн, але з вирахуванням всіх податків виходить близько 3 000 грн.

Яку суму виділяє коштів на утримання ЛКП «Муніципальна дружина»?

Загалом діяльність нашого підприємства обходиться в 6 млн грн. Цих коштів недостатньо. Ми хотіли б збільшення фінансування, збільшення заробітної платні наших працівників.

Розкажіть, скільки працівників «Муніципальної дружини» патрулюють вулиці міста?

Загалом в нас є декілька підрозділів. Це новостворений відділ громадського порядку, котрий займається охороною громадського порядку в шести районах. «Муніципальна дружина» проводять спільні наради з представниками ГУ НП, визначаються найгарячіші ділянки, на котрих доцільна присутність патрулів «Муніципальної дружини». Відтак кожного тижня перед працівниками стоять інші завдання.

Другий відділ «Муніципальної дружини» займається рейдами. Ця діяльність також ведеться спільно з Патрульною поліцією, представниками Головного управління Національної поліції та представниками районних адміністрацій.

Чи можуть під час патрулювання та рейдів працівники «Муніципальної дружини» складати протоколи та наклади штрафи?

Накладати штрафи ми не можемо. У нашій компетенції накладати виписки, приписки і протоколи. Ми пробували виписувати протоколи по 160 ст. КУпАП з вилученням товару, але суди нас не підтримали.

Розкажіть більше про рейди на Стрийському ринку, як нам відомо працівники ринку відмовились надавати свої документи. Які будуть ваші дії, якщо документів вам так і не нададуть?

Власне прийняття закону про «Муніципальну варту» розв’яже нам руки і надасть більше повноважень.  Працівник ЛКП «Муніципальна дружина» не має права затримати особу чи вимагати в неї документи.

Ми спостерігаємо, як вже багато років працюють підприємці з орендою дитячих автомобілів біля Оперного театру. «Муніципальна дружина» вже неодноразово мала з ними конфлікти, тим не менше вони далі продовжують свою діяльність. Один конкретно взятий підприємець перемагає в боротьбі з «Муніципальною дружиною» і поліцією Львова. У чому проблема, чому «Муніципальна дружина» не може впоратися з конкретним підприємцем?

Ми отримали рішення Апеляційного суду про повернення автомобілів порушнику. Була ситуація, де порушник накинувся на наших працівників з молотком, і розбив вікно в нашому автомобілі. Нами була написана заява до поліції, були зняті побої. Втім, ми отримали відповідь на наше звернення, що порушення в діях підприємця не вбачається і з ним буде проведена лише профілактична бесіда. Опісля ми написали заяву в прокуратуру про бездіяльність Галицького райвідділку, але так само отримали відписку.

Натомість ми отримали виклик до суду у цій справі. Підприємець подав позов про перешкоджання в здійсненні підприємницької діяльності з боку працівників ЛКП «Муніципальна дружина».

Ви говорите, що ваш працівник отримав тілесні ушкодження. Виникає логічне запитання чи мають ваші працівники спецзасоби та наскільки законне їх застосування працівниками «Муніципальної варти».

Згідно з ліцензією про охоронну діяльність наші працівники мають кийки і газові балончики. Також ми закупили захисні жилети першого ступеня, які використовуються при рейдах.

Розкажіть про роботу евакуаторів. Наразі складається враження що вони зараз не працюють на вулицях.

Вони працюють, але на жаль на одну четверту своєї сили. Вилучати автомобілі без протоколу ми не маємо права, ми працюємо спільно з патрульною поліцією Львова. Ми з ними постійно на цю тему сперечаємось, проте управляння патрульної поліції Львова також має зв’язані руки через недосконале законодавство:  вони мають право евакуйовувати транспортний засіб лише якщо він суттєво перешкоджає руху проїзду.

Розмову вела Марія БОБРА, для Leopolis.news

Реклама

Стрічка новин