Самбірський музей Леся Курбаса відзначив 25-річчя

15:50 24 Лютого 2018

Самбірський музей Леся Курбаса відзначив 25-річчя

Фото Степана Павлішака

Двадцять п’ять років тому в Самборі було відкрито мистецький музей Леся Курбаса – видатного українського режисера-реформатора, актора, теоретика національного театру, драматурга, публіциста, перекладача: «Його велич у тому, що він один за 15 років виконав роботу, яку в інших культурних народів довершують кілька генерацій». Був репресований і знищений тоталітарним режимом.

Нагадаємо, що майбутній великий майстер сцени і митець Лесь Курбас народився у Самборі 25 лютого 1887 року. В колишньому будинку, що на теперішній вул.. Шевченка, інтелігенція міста й заснувала музей. Перед Народним домом йому споруджено погруддя.

У рамках малого ювілею музею та з нагоди 131 річниці від дня народження Леся Курбаса вчора було відкрито виставку «Наше майбутнє з Курбасом».

Директор музею Любов Тепла ознайомила присутніх з біографією видатного митця і режисера, а фотодокументами відобразила діяльність музеь за 25 років. Водночас відбувся мультимедійний показ заходів, які тут проходили.

Цікавість викликало «Свято з кокардою». Цей захід підготували учні Самбірської гімназії, які у спогадах сучасників Курбаса показали його акторську велич і те, яку творчу особистість України знищила комуністична репресивна машина.

На згадку про малий ювілей музею його директор ,Любов Тепла  учасникам святкування та відкриття виставки вручила нові пам’ятні буклети «Мала історія музею Леся Курбаса».

Завершилось святкування відкриття музею та чергової річниці від дня народження Леся Курбаса покладанням квітів до підніжжя його погруддя.

Микола СЕНЕЙКО, для Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Реклама

Стрічка новин