Ми збудуємо у Львові завод з глибинної переробки сміття – Садовий

08:18 27 Грудня 2016

Ми збудуємо у Львові завод з глибинної переробки сміття – Садовий

Фото: Мирослав Пархомик

Учора міський голова Львова Андрій Садовий зустрівся з представниками громади міста, аби прозвітувати за роботу у 2016 році. Зокрема, він поділився планами щодо вирішення проблеми з вивезенням сміття зі Львова.

«Вкінці травня ми отримали підпал на нашому полігоні, а є порушена власне кримінальна справа про умисний підпал, але ця справа чомусь не дуже активно розслідується. В нас виникла проблема – що робити зі сміттям, бо нам одразу заблокували вивіз сміття на полігон, який працює 80 років. І сьогодні це вже заборонено рішенням суду за позовом прокуратури», – нагадав міський голова.

За його словами, за останні 2 тижні було арештовано 17 машин, які вивозять львівське сміття, в центральній Україні – Полтавська, Київська області.

«Їх арештовують і в супроводі машин поліції з мигалками супроводжують до Львова. Це при тому, що є документи, підписані з іншими полігонами, на вивантаження. Ми виступили з ініціативою купити ділянку під полігон. На сьогодні маємо близько 5 різних пропозицій від населених пунктів у радіусі 30-40 км від Львова, які готові нам продати землю. Щоб бути незалежними – купуємо, облаштовуємо новий сучасний полігон, інших варіантів у нас немає. Ми не зможемо довго користуватися можливістю вивозити далеко, тими більше, коли йде постійне блокування. Друга річ – це новий завод, який ми зобов’язані збудувати. Сьогодні нашим найбільшим партнером є Європейський інвестиційний банк – державний банк Європейського союзу, який погодився виділити 75 млн євро для будівництва нового заводу і для рекультивації існуючого заводу. Правда, вже понад півроку всі документи лежать в Міністерстві ЖКГ, не знаю, чим все закінчиться», – бідкається Садовий.

За його словами, наступного року розпочнуть будувати сміттєпереробний завод. «Ми збудуємо у Львові завод з глибинної переробки сміття, і я можу з твердістю сказати, що це буде один з кращих заводів, нічого подібного в Україні немає. Одна з компаній, яка вже в Галицькому районі  поставила нові контейнерні майданчики, достатньо сучасні – інвестовано понад 1,5 млн доларів, – привезла прес, який коштує понад 1 млн доларів, і дала нашому комунальному підприємству в оренду за 10 грн в місяць. Але ми маємо дуже великі складності, щоб цей прес можна було запустити, бо почались збурення серед мешканців Рясного, Білогорщі, їм стільки всього наговорили. Треба буде потратити час і зусилля, пояснити, що це екологічно», – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Leopolis.news

Реклама

Останні новини