МЗС України різко відповіло Будапешту щодо висловлювань про «напівфашистський закон»

21:21 22 Лютого 2019

МЗС України різко відповіло Будапешту щодо висловлювань про «напівфашистський закон»

МЗС України вважає неприпустимими маніпулювання Будапешта і подальші вимоги Угорщини щодо зміни українського освітнього закону.

Про це йдеться у відповіді речниці МЗС України на запити ЗМІ щодо останніх висловлювань угорських посадовців про Україну.

Речниця нагадала, що ухвалений відповідно до внутрішнього законодавства та українських міжнародних зобов’язань Закон України «Про освіту» пройшов експертизу Венеціанської Комісії, а її рекомендації перебувають у стадії виконання.

«Вважаємо неприпустимими подальші вимоги щодо зміни ухваленого законодавства, маніпулювання такими епітетами як «напівфашистський закон», як і фактами щодо його змісту», – йдеться у заяві.

У МЗС підкреслили, що Київ веде діалог з партнерами через обраних народами цих країн представників і очікує такої ж поваги до вибору українського народу.

Речниця запевнила, в Україні «ні уряд, ні суспільство не мають антиугорських настроїв і залишаються готовими до діалогу з Угорщиною».

Нагадаємо, глава адміністрації прем’єр-міністра Угорщини Гергей Гуйяш заявив, що офіційний Будапешт вважає «напівфашистським» український закон про освіту і продовжує наполягати на внесенні змін.

«Україна в даний час має уряд, який топче права меншин, який прийняв «напівфашистський» закон про освіту», – сказав він.

Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Реклама

Стрічка новин