На Бродівщину повернулися із вирію журавлі (ФОТО)

13:45 17 Березня 2019

На Бродівщину повернулися із вирію журавлі (ФОТО)

Фото Михайла Шишки

У неділю вранці, 17 березня, над територією ботанічного заказника місцевого значення «Кемпа», що у Бродівському районі, пролітав невеличкий ключ журавлів.

Їхнє дзвінке, багатоголосе курликання мелодійно лунало у піднебессі. У журавлиному «кру-кру», відчувалися певні нотки радості, бо звучало воно якось дзвінкіше й веселіше, відверто кажучи, геть не так, як це доводилося чути восени, коли журавлі відлітали у вирій.

Пролетівши у височині над «Кемпою», журавлиний клин взяв напрямок, не в бік Поліської Волині, де, образно кажучи, «вотчина» цих елегантних сірих птахів, а на західну сторону Бродівського району. Найвірогідніше, журавлі полетіли до своїх рідних гнізд, що розташовані на заболочених та частково заводнених лісистих берегах річки Стир неподалік сіл Руда-Брідська, Велин, Ражнів. За словами сільських старожилів, сірі журавлі в урочищах Стиру гніздяться здавна і їх подеколи можна бачити у підвечірню пору за селом.

І хоча, як стверджують науковці-орнітологи, сірі журавлі в наш край повертаються, зазвичай у першій декаді квітня, цьогоріч на Бродівщину вони прилетіли раніше.

Михайло ШИШКА, журналіст, спеціально для Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Реклама

Стрічка новин