Не всі ОТГ Львівщини матимуть прямі відносини з обласним бюджетом – експерт

11:04 3 Листопада 2016

Не всі ОТГ Львівщини матимуть прямі відносини з обласним бюджетом – експерт

Фото: go.poltava.ua

2 листопада під час круглого столу «Перспективний план Львівської області» експерти та аналітики обговорили перспективні плани шести районів: Пустомитівського, Сколівського, Дрогобицького, Турківського, Стрийського та Сокальського, виокремивши головні недоліки об’єднання територіальних громад.

Про це повідомили в ГО «Громада та ініціатива».

Під час цього заходу експерт у галузі децентралізації Юрій Ганущак заявив, що, за його інформацією, лише половина об`єднаних громад, яка йде на вибори, отримає статус міста обласного значення. Решта об’єднаних територіальних громад залишаться «великими сільрадами». Унаслідок цього згадані ОТГ не матимуть прямих міжбюджетних відносин з обласним бюджетом і надалі взаємодіятимуть з районним, чекаючи на субвенції.

Експерт з питань децентралізації Петро Жук застеріг присутніх від формування в районах величезних громад, оскільки це може призвести до периферійності багатьох населених пунктів. Для прикладу, він навів Турківський район, де обласна державна адміністрація пропонуватиме передбачити в Перспективному плані лише дві громади – Турківську і Боринську. Це порушує методику, адже транспортна доступність у цих громадах буде обмеженою.

У невеликих громадах, на думку Петра Жука, є сильна місцева ініціатива наповнювати бюджет і шукати кошти, натомість у великих громадах периферійні території не будуть готові робити такі кроки.

Один з експертів наголосив на тому, що під час ухвалення перспективних планів треба враховувати гірську місцевість Сколівського, Турківського та Дрогобицького районів. Є відповідний Закон «Про статус гірських населених пунктів в Україні».

Leopolis.news

Реклама

Останні новини