Неефективна реклама або Велика чистка

18:26 17 Січня 2019

Неефективна реклама або Велика чистка

Фото: соцмережі

Removing Coordinated Inauthentic Behavior from Russia / Facebook Newsroom /

Facebook продовжує чистити Facebook, вимітаючи звідти фейкометів поганою метлою. Адміністрація соцмережі прозвітувала про видалення з мережі 364 аканутів та сторінок зі «скоординованою неавтентичною поведінкою у мережі, яка виникла в Росії і функціонувала в країнах Балтії, Центральної Азії, на Кавказі, в країнах Центральної та Східної Європи.» Видалені акаунти мали загалом приблизно 790 тисяч фоловерів, а за їхню рекламу (як виявилося, дарма) було сплачено 135 тисяч доларів.

За даними адміністрації, за усіма цими сторінками ховалися російські пропагандисти з кремлівського агентства Супутник, яке належить Russia Today. Прикриваючись загальними постами на теми життя-буття, вони доволі часто обговорювали «погоду в НАТО».

«Адміністратори сторінок і власники облікових записів позиціонували себе незалежними джерелами новин або сторінками із загальними інтересами до тем погоди, подорожей, спорту, економіки або політики в Румунії, Латвії, Естонії, Литві, Вірменії, Азербайджані, Грузії, Таджикистані, Узбекистані, Казахстані , Молдові, Росії та Киргизстані. Ми виявили, що ці сторінки та облікові записи були пов’язані з працівниками інформаційного агентства «Супутник», що знаходиться в Москві, і що деякі з сторінок часто публікували матеріали про антинатівські настрої та протестні рухи». – йдеться у повідомленні.

Окремо в заяві зазначається, що адміністрація Facebook виявила мережу з Росії, яка діє в Україні.

«На підставі повідомлень від правоохоронних органів США, ми видалили 107 сторінок груп і акаунтів Facebook, а також 41 облікових записів Instagram, викритих в участі в скоординованій поведінці мережі, яка виникла в Росії і діє в Україні . Особи, що стоять за цими акаунтами, здебільшого представляли себе українцями і керували різними фейковими акаунтами, поширюючи місцеві українські новини на різні теми, такі як погода, протести, НАТО і стан охорони здоров’я в школах. Ми визначили певний технічний перетин з діяльністю, що походила з Росії перед проміжними виборами у США»,- заявили у Facebook.

Видалені сторінки Фейсбуку мали приблизно 180 тисяч фоловерів, «вигнанці» з Інстаграму – понад 55 тисяч. За рекламу цих сторінок та груп впродовж 2018 року було сплачено $25 000 еквівалентом в російських рублях.

«Ми не завершили огляд органічного вмісту з цих облікових записів. Ми постійно працюємо над виявленням і припиненням такого роду діяльності, тому що не хочемо, щоб наші послуги використовувалися для маніпулювання людьми», – підсумувала адімінстрація соцмережі, прямо натякнувши фейкометам, що «ще не вечір».

Нагадаємо, від лютого цього року Facebook посилює правила політичної реклами в Україні. Рекламувати виборчі кампанії буде дозволено лише тим рекламодавцям, які зареєстровані та функціонують в Україні.

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Реклама

Стрічка новин