Невпорядковані перехрестя Львова – загроза життю людей

13:02 13 Травня 2017

Невпорядковані перехрестя Львова – загроза життю людей

Фото з відкритих джерел

У 2016 році понад 43% загиблих у ДТП були пішоходами і велосипедистами, а на першому місці серед загиблих – молодь віком від 15 до 24 років, на другому – діти від 5 до 14 років.

Андрій Гаврилюк, заступник директора Департаменту – начальник управління надання медичної допомоги дорослим Департаменту медичної допомоги МОЗ України, під час прес-конференції з нагоди «Всеукраїнського тижня безпеки дорожнього руху – 2017» розповів, що серед усіх країн Європи в Україні найвища смертність на дорогах. 

Мешканці Львова знають про небезпеку львівських перехресть, преса про них писала не раз, а про перехрестя Городоцька – Ярослава Мудрого, зокрема. Водії наголошують, що це перехрестя небезпечне для всіх учасників дорожнього руху, бо «неправильно встановлений знак на світлофорі – дозволений поворот наліво. Тому тут такі негаразди відбуваються дуже часто. Машини хочуть встигнути на зелене, поки знизу рух стоїть, тут люди переходять на пішохідному переході і часто трапляються аварії. Можна зрозуміти водія, який рухається зверху. У нього стрілочка зелена. І можна зрозуміти мотоцикліста, адже для нього вже включився зелений світлофор».

На фото, які розміщені нижче, пильне око фахового поліцейського відразу помітить, яку небезпеку становить погано відрегульований світлофор не тільки для транспорту, а й для пішоходів на перехресті Городоцька – Ярослава Мудрого. Для автомобілів, які рухаються зверху Городоцької, горить зелена стрілка повороту наліво, а для пішоходів – зелене світло світлофора для переходу вулиці. У якійсь точці дороги пішоходи і автомобілі іноді перетинаються всупереч пунктам «Правил дорожнього руху».

На фото нижче пішохід вимушено перебігає дорогу на зелене світло, щоб автомобілі не в’їхали йому в спину, які на швидкості повертають із верху Городоцької наліво, аби уникнути зіткнення з транспортом, який почав рух по Городоцькій вгору – до Привокзальної площі.

На перехресті Городоцька – Ярослава Мудрого розміщено сітілайт фірми зовнішньої реклами «Octagon Outdoor». Регіональний керівник цієї фірми міг би розповісти, скільки разів доводилось ремонтували цю рекламну конструкцію після наїздів на неї автомобілів.

Іще одне унікальне перехрестя Городоцька – Одеська – Сеченова (три фото внизу). Ні патрульні, які його проїжджали безліч разів, ні комунальні служби міста, відповідальні за облаштування переходів, не звернули уваги на його небезпечність. З правого боку дороги, якщо рухатись у напрямку центру, взагалі нема знаку, який би попереджав водіїв про пішохідний перехід. З лівого боку такий знак є, але його встановили боком до водіїв, через що його не помічають. «Зебри» також нема. І таким переходом городяни змушені користуватись на свій ризик – втратити здоров’я або життя, і на ризик водіїв, які несподівано для себе можуть стати порушниками ПДР і навіть сісти на лаву підсудних.

Дівчинка з червоною спортивною сумкою на коліщатках ймовірно прямує у дитячо-спортивну школу №2, яка знаходиться на вулиці Сеченова. Вона чітко дотримується правил дорожнього руху і йде по «зебрі», яку муніципальні чиновники не відновили. Для автомобілістів, які від Привокзальної площі мчать у населеному пункті на великій швидкості, щоби встигнути «проскочити» нижні світлофори на зелене світло, ця дитина є невчасною перешкодою, яка переходить дорогу в місці, яке не позначене для транспорту.

Нема горизонтальної розмітки і на інших перехрестях уздовж цієї магістралі, зокрема на дуже інтенсивному перехресті Городоцька – Гоголя – Бенедиктовича, яким користуються учні двох шкіл – №34 і №52. А встановлений на світлофорі дорожній знак «Поворот направо», призначений для руху транспорту вгору по Городоцькій, дає підстави водіям перетинати перехрестя навіть і тоді, коли для пішоходів горить зелене світло.

Характерна особливість: із вулиці Бенедиктовича транспорт може повертати наліво і направо. Однак, якщо горить червоне світло світлофора, тоді поворот наліво із Бенедектовича на Городоцьку категорично заборонений, бо автомобілі можуть зіштовхнутись. А поворот направо із Бенедектовича на Городоцьку при червоному світлі світлофора допустимий, бо в цьому випадку може відбутись зіткнення тільки із пішоходами. У жовтні 2016 року міська комісія з безпеки руху визнала таке функціонування світлофору небезпечним для пішоходів, постановила демонтувати дорожній знак «Поворот направо» і встановити світлову стрілку, проте цей знак і досі не демонтований, а світлова стрілка не встановлена.

А ось так (фото внизу) на пішохідному переході, не позначеному горизонтальною розміткою, водії порушують правила ПДР, очікуючи на відсутній «зебрі», коли для транспорту на світлофорі включиться зелене світло.

У світі давно застосовують технології нанесення горизонтальної розмітки і на бруківці, а не тільки на асфальті. Така фарба різних відтінків, проста або люмінофорна, чіпко тримається каменю від року і більше. Термін придатності такої «зебри» залежить від кліматичних умов та інтенсивності експлуатації транспортної артерії.

А ще в Європі застосовують спеціальне асфальтове покриття зі стальними волокнами, яке «ремонтує» само себе, а також спеціально вбудоване покриття перед світлофорами. У першому випадку для ремонту доріг нема потреби перекривати дороги – достатньо по ділянці, де утворились невеликі тріщини, прогнати електромагнітну машину, а в другому – поки електрокар стоїть перед червоним світлом світлофора, він заряджається. Вартість інноваційного асфальтового покриття перевищує звичайне на 25%, однак термін служби зростає у кілька разів. Одна інноваційна ділянка дороги у Нідерландах, на якій почали проводити експеримент, уже 7 рік служить без суттєвого ремонту.

Під час прес-конференції, присвяченої «Всеукраїнському тижню безпеки дорожнього руху – 2017», Іван Прохоренко, заступник начальника Департаменту превентивної діяльності Національної поліції – начальник Управління безпеки дорожнього руху, повідомив, що від січня 2017 року в Україні вже скоєно понад 54 тисячі ДТП, під час яких 722 особи загинули, понад вісім тисяч отримали тілесні ушкодження.

Іван Прохоренко сподівається, що загальнодержавний тижневий захід, в якому візьмуть участь представники державних органів, громадських організацій, науковці та практики, посприяє вихованню дорожньої культури серед громадян України. Марні сподівання. Акція на зразок «Всеукраїнський тиждень безпеки дорожнього руху» – це завідома бутафорія, заяложений рудимент ще радянської бюрократії, який за десятиліття функціонування так і не призвів до позитивних результатів.

Безпекою дорожнього руху необхідно займатись цілорічно і щодобово. А найперше у Департаменті превентивної діяльності Національної поліції повинні слідкувати, з метою зменшення трагічних випадків, за станом облаштованості пішохідних переходів і горизонтальної розмітки на дорогах. І через суд притягувати чиновників міських чи районних адміністрацій до відповідальності, якщо вони не дбають про сумлінне виконання своїх посадових обов’язків.

Ярослав ЛЕВКІВ, спеціально для Leopolis.news

Останні новини