Незабаром в Україні запровадять фото- та відеофіксацію порушень ПДР – МВС

19:42 27 Вересня 2018

Незабаром в Україні запровадять фото- та відеофіксацію порушень ПДР – МВС

Фото: vynohradivnews.in.ua

В Україні впровадити систему автоматичної фото та відеофіксації порушень Правил дорожнього руху планують уже найближчим часом, після ухвалення всіх необхідних документів.

Про це в коментарі «Українському тижню» заявив начальник Головного сервісного центру МВС України Владислав Криклій, повідомляє прес-служба МВС.

«Ми маємо запустити систему автоматичного контролю, але зробити це не так, як під час минулої спроби 2007–2010 рр., коли штрафи масово оскаржували в суді через відсутність технічного регламенту та прогалини в законодавстві. Саме тому сьогодні ми ретельно вибудовуємо всю нормативно-законодавчу базу», – сказав Владислав Криклій.

«Ось дорожня карта, в якій близько 20 документів, — закони, постанови, накази, що мають бути ухвалені, щоб система працювала правильно. Перед нами стоїть амбітна мета запровадити систему вже цього року. Зокрема, прем’єр-міністр та міністр МВС на координаційній нараді з безпеки дорожнього руху ставили таке завдання. Та й не секрет, що у суспільства є запит», – наголосив Владислав Криклій.

Систему штрафних балів за порушення ПДР, зафіксованих в автоматичному режимі, мають доопрацювати так, щоб за кожне порушення був і грошовий штраф, і накопичення балів, після певної кількості яких передбачено тимчасове позбавлення права керування транспортним засобом.

Планують, що кожне місто за погодженням з поліцією в місцях концентрації ДТП та аварійно небезпечних ділянках зможе самостійно встановлювати та обслуговувати камери відеоспостереження.

«Це все відбувається в рамках концепції децентралізації. Вартість одного комплексу відеофіксації варіюється від $10 до $50 тис. Міста зможуть обирати постачальників серед великої кількості виробників на світовому ринку. А кошти від штрафів планується частково залишати в місцевих бюджетах – 20% місту, 50% – в дорожній фонд, 30% – МВС», – розповідає Владислав Криклій.

Насамперед запрацюють вимірювачі швидкості. Згодом планують ввести контроль і за рухом на світлофорах, перехрестях та розподільних смугах.

Leopolis.news

Реклама:

Стрічка новин