«Обезголовлена» профтехосвіта: на Львівщині є 14 вакансій директорів училищ і ліцеїв

15:01 4 Жовтня 2017

«Обезголовлена» профтехосвіта: на Львівщині є 14 вакансій директорів училищ і ліцеїв

Фото: centr.kr.ua

Станом на 1 жовтня у Львівській області у 14 з 52 державних професійно-технічних навчальних закладах немає директорів. Тобто 27% ПТНЗ області не мають повноцінного керівництва. Деякі з них – уже понад рік.

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України №119 від 17.02.2010 р. «Про затвердження Рекомендацій щодо призначення та звільнення керівників державних професійно-технічних навчальних закладів та установ професійно-технічної освіти, підпорядкованих МОН», конкурс призначають за два місяці до закінчення строку трудового договору (контракту) і вивільнення посади керівника. А якщо посада виявилася вакантною, то не менше як 30 днів до призначення.

Але департамент освіти і науки Львівської облдержадміністрації з незрозумілих причин не поспішає оголошувати конкурси на майже півтора десятка вакансій. Однак, як запевнили нас в ОДА у відповіді на офіційний запит, зараз у департаменті готують наказ про оголошення конкурсу на заміщення вакантних посад директорів ПТНЗ. Проте чому цього не роблять відповідно до вимог наказу МОН за два місяці до закінчення контракту? Складається враження, що якби не наш запит, то наказ іще довго не почали б готувати, а кількість вакансій директорів ПТНЗ лише збільшувалася б.

Оголошення про проведення конкурсу, строку подання заяв, вимоги до претендентів та результати конкурсу повинні публікувати в засобах масової інформації. У конкурсі на заміщення вакантної посади керівника державного ПТНЗ можуть брати участь громадяни України, які мають повну вищу освіту, педагогічний стаж та досвід роботи на керівних посадах системи професійної освіти або в галузі економіки, для якої здійснюють підготовку робітничих кадрів у певному ПТНЗ, не менше ніж 3 роки.

З огляду на суспільну значимість цієї проблеми Leopolis.news вирішив опублікувати перелік професійно-технічних навчальних закладів Львівської області, у яких є вакантними посади директорів. Нехай потенційні кандидати, які мають бажання реформувати профтехосвіту та спробувати свої сили в директорському кріслі, вже готуються до майбутнього конкурсу. А крім того, хотілося б почути від керівництва області причини невиконання наказу Міністерства освіти і науки України і не оголошення конкурсів у визначені терміни.

Професійно-технічні навчальні заклади, у яких є вакансія директора:

До речі, без керівництва залишилась і сама профтехосвіта Львівської області. У департаменті світи і науки ЛОДА просто нікому координувати цей напрям роботи, оскільки всі керівники, що курирують цю сферу, звільнилися. Минулого тижня було оголошено конкурс на зайняття вакантних посад начальника управління дошкільної, загальної середньої, професійної освіти, соціального захисту, позашкільної та виховної роботи, координації діяльності вищих навчальних закладів і науки та начальника відділу професійної освіти, координації діяльності вищих навчальних закладів і науки управління дошкільної, загальної середньої, професійної освіти, соціального захисту, позашкільної та виховної роботи, координації діяльності вищих навчальних закладів і науки. Конкурс триває до 13 жовтня.

Андрій БОЛКУН, Leopolis.news

Реклама

Стрічка новин