У Львові на конференції говорили про природні цінності та культурну спадщину Розточчя (ФОТО)

http://leopolis.news/one.php?showPage=1

30/08/2019

Розпочався цей важливий природоохоронний форум із презентації проєкту «РовeЛове Розточчя - разом попри кордони», що реалізуватиметься в рамках Програми Транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна.

У промовах про природні цінності та культурну спадщину Розточчя говорив директор Яворівського НПП Михайло Біляк, а колеги із Республіки Польща Тадеуш Грабовскі та Міхал Басіньскі акцентували увагу учасників конференції на Транскордонному біосферному резерваті Розточчя та його промоції і бренді.

Також про цінності Розточчя говорили експерти. Зокрема науковий співробітник Лабораторії інженерно-географічних, природоохоронних і туристичних досліджень ЛНУ ім. І.Франка Юрій Зінько у своєму виступі наголосив на краєзнавчо-туристичній популяризації природної і культурної спадщини Розточчя, а провідна наукова співробітниця Інституту екології Карпат Оксана Марискевич розповіла про роль громад у функціонуванні міжнародних резерватів біосфери в Україні на прикладі МРБ «Східні Карпати».

Експерт Левко Довган у своїй доповіді говорив про неформальну освіту дорослих як компонент просвітницької діяльності природоохоронних установ, а експерт Зоряна Стоцько розповіла про успішні практики співпраці громадських організацій, об'єктів природно-заповідного фонду та жителів громад щодо вирішення екологічних питань. 

Конференція відбулась за організації Департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА. В ній взяли участь представники сфери охорони природи і туризму, державного управління та неурядових організацій України та Польщі.

Михайло ШИШКА, журналіст, спеціально для Leopolis.news