logo
16/08
15/08
14/08
... 55
57 ...

Мінрегіон планує невдовзі подати до уряду програму розвитку Карпат

13-08-2019

Мінрегіон планує невдовзі подати до уряду програму розвитку Карпат
Фото: kraina-ua.com

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства у вересні планує подати на розгляд Кабінету Міністрів проєкт державної програми розвитку регіону Українських Карпат на 2020-2022 роки.

Про це сказав перший заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства В’ячеслав Негода під час круглого столу з обговорення перспектив розвитку гірських територій українських Карпат, що пройшов 12 серпня в Ужгороді, повідомляють на порталі «Децентралізація».

«Указ президента має дати значний поштовх у розвитку гірських територій Закарпатської, Івано-Франківської Львівської та Чернівецької областей. Хоча два місяці – це замало для підготовки якісної державної програми, але у випадку Карпатського регіону – цілком реально», – зазначив Негода.

Він нагадав, що у квітні цього року уряд затвердив Концепцію розвитку гірських територій українських Карпат.

«У розробці цього документу ми використовували кращий європейський досвід - Австрії, Словенії, Франції, Швеції, Італії, Іспанії. На більшості наших напрацювань і ґрунтуватиметься майбутня Державна програма», – сказав В’ячеслав Негода.

За його словами, основними напрямами Державної програми будуть: розвиток традиційних і найбільш перспективних для регіону видів господарської діяльності, лісового та сільського господарства; забезпечення екологічної безпеки в регіоні, відновлення лісів та оптимізації структури ландшафтів; збереження історико-культурної спадщини; підвищення транспортної та інформаційної доступності тощо.

Одним із першочергових заходів в рамках майбутньої Державної програми має стати розроблення схеми планування гірських територій Українських Карпат. Ця схема включатиме в себе пропозиції з перспективних напрямів просторового розвитку гірських територій, раціонального природокористування, збереження природної та культурної спадщини тощо.

Ще один важливий момент, на думку першого заступника міністра, – це постійний моніторинг розвитку цих територій. «Кожен охочий повинен мати можливість побачити, як розвивається та чи інша територія, як реалізуються проекти. Зокрема, нам це потрібно, щоб мати змогу оперативно реагувати на проблеми», – пояснив В’ячеслав Негода.

Він нагадав, що Мінрегіон вже працює над розробкою Інтерактивної системи моніторингу, яка дозволить у режимі реального часу відслідковувати та оцінювати стан соціально-економічного розвитку гірських територій, в тому числі реалізацію заходів майбутньої Державної програми.

«Важливо також, щоб заходи з підтримки розвитку гірських територій, які ми спільно з вами запропонуємо, відповідали стратегічним документам регіонального розвитку. Крім того, пріоритетні завдання розвитку гірських територій мають бути чітко визначені у кожній регіональній стратегії розвитку», – резюмував В’ячеслав Негода.

Leopolis.news

Львів: -3° C
N/a
N/a